Apple Watch Kordon Değişimi Nasıl Yapılır ?

Apple Watch Kordon Değişimi Nasıl Yapılır ?

Merhaba. Eskiyen kayışını değiştirmek yada daha tarz bir kayış kullanmak isteyenler için Apple Watch kordon değişimi nasıl yapılır yazımızda anlatacağız.

Apple Watch Kordon Değişimi

Apple Watch Kordon değişimi yapmadan önce mutlaka Apple Watch’unuzun kasa boyutuna uygun bir kayış alın.

Boyutlar uyumlu olduğu sürece Apple Watch Series 4’te Apple Watch (1. nesil), Apple Watch Series 1, 2 ve 3 için tasarlanan kayışları kullanabilirsiniz. 38 mm ve 40 mm kasalara yönelik kayışlar birbirleriyle, 42 mm ve 44 mm kasalara yönelik kayışlar da birbirleriyle uyumludur.

Öncelikle eski Apple Watch kayışını çıkartalarım;

  • Saatinizi, camı çizilmeyecek şekilde tüy bırakmayan, mikro fiber bez veya yumuşak bir mat gibi temiz bir yüzeye  ters çevirin. Arka kısımda bir kayış düğmesi göreceksiniz.
  • Kayış düğmesi olarak göreceğiniz minik tuşa basılı tutun ve kayışı yan tarafa doğru çıkarın.

Apple Watch Kayış Değişimi

  • Kayışı kolayca çıkarmanız gerekiyor. Eğer takılma yaşarsanız, tuşa tam olarak bastığınızdan emin olun.

Şimdi yeni Apple Watch kayışını takalım;

 

  • Yine kayış tuşu olarak gösterilen tuşa basmanız gerekiyor.
  • Bu tuşa basarak, aynı şekilde yeni kayışı içeri doğru itin.

Apple Watch Kayış Değişimi

  • Klipsler yerine oturduğu zaman, düğmeyi bırakabilirsiniz. Burada kayışların yönünün doğru olduğuna emin olmanız gerekiyor.

Kayışı yuvaya oturtmak için asla zorlamayın. Kayışın yuvaya oturduğunu hissetmezseniz veya tık sesi duymazsanız kayışı önce sola sonra sağa kaydırın. Kayış düzgün şekilde takılmışsa, kayış çıkarma düğmesini basılı tutmadığınız sürece yerinden oynamaz. Kayış hâlâ kilitlenmiyorsa kayışı ortalayın ve iterek yerine yerleştirin. Ardından kayışı dikkatli bir şekilde aşağı ve yukarı doğru oynatın. Kayış kayıyorsa Apple Watch’unuzu kullanmayın.

 

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap