Apple Watch’ı yeni bir iPhone’la Eşleştirme

Apple Watch’ı yeni bir iPhone’la Eşleştirme

Apple Watch’ı yeni bir iPhone’la eşleştirme yaparak Apple Watch’unuzu eski iPhone’unuzdan yeni iPhone’a aktarabilirsiniz.

Yeni bir iPhone almaya hazır olduğunuzda Apple Watch’unuzu eski iPhone’unuzdan yeni iPhone’a aktarabilirsiniz.  Apple Watch’ı yeni bir iPhone’la eşleştirmeden önce;

  • Apple Kimliğiniz ve parolanızın olması,
  • Hem eski hem yeni iPhone’unuzun Wi-Fi’ye bağlı olması,
  • Apple Watch ve iPhone’unuzun şarj düzeyinin en az %50 olması gerekmektedir.

Apple Watch’ı yeni bir iPhone’la Eşleştirme

Apple Watch’u yeni iPhone’la eşleştirmeden önce eski iPhone ve Apple Watch’ınızı güncelleyin ve iCloud yada iTunes ile sağlık ve aktivite ayarları dahil tümiçeriğinizi yedekleyin.

Yeni iPhone’unuzu ayarlayın. Bir iCloud veya iTunes yedeklemeniz olup olmadığı sorulduğunda, verilerinizi eski aygıtınızdan yeni aygıtınıza geri yüklemek üzere en son yedeklemenizi seçin. iPhone’unuzun ve Apple Watch’unuzun güncel olduğundan emin olun. Güncel değillerse listede yedeklemenizi göremeyebilirsiniz.

3 iPhone’unuz Apple Watch’unuzu kullanmak isteyip istemediğinizi sorarsa Sürdür’e dokunun. Sorulmazsa Apple Watch’unuzu bir sonraki adımda manuel olarak da ayarlayabilirsiniz.

4 Apple Watch’unuz ile iPhone’unuzu birbirine yakın tutun. iPhone’unuzda Apple Watch uygulamasını açın. iPhone’unuz saatinizi kullanmak istediğinizi doğrulamanızı isterse ayarlamayı tamamlamak için ekrandaki adımları izleyin.

5 iPhone’unuz Eşlemeyi Başlat’ı seçmenizi isterse Apple Watch’unuzu ayarlayabilmek için Apple Watch’un eşlemesini kaldırın. Ayarlama işlemi tamamlandıktan sonra Apple Watch’unuzu yeni iPhone’unuzla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlemler sırasında karşılaşabileceğini bazı sorunlar var. Bu sorunların neler olduğundan da söz edelim.

Apple Watch Eşleştirme Yapılmıyor Sorunu

Yeni iPhone telefonunuzla Apple Watch akıllı saat eşleştirilmiyorsa bu durumda eski iPhone modelinizde etkinleştirme kilidinizi devre dışı bırakmanız gerekebilir. Eski cihazınız ile saatinizin hala eşleştirilmiş olup olmadığını kontrol edin. Tüm eşleştirmeleri kaldırıp, yeniden deneyin.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap