1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Saat
  3. Apple Watch’ta iPhone’unun pil yüzdesi nasıl görüntülenir?

Apple Watch’ta iPhone’unun pil yüzdesi nasıl görüntülenir?

Apple Watch’ta iPhone’unun pil yüzdesi nasıl görüntülenir? 1

Battery Watcher uygulaması ile Apple Watch’ta iPhone’unun pil yüzdesini görebilirsiniz.

Apple Watch’ta iPhone’unun pil yüzdesi nasıl görüntüleni

Apple Watch, iPhone’la uyumlu çalışan bir akıllı saat. Hem Apple Watch, hem de bir iPhone sahibiyseniz, fitness ve sağlık gibi birçok özelliği senkronize bir şekilde kullanabilirsiniz. Peki iPhone’unuzu cebinizden çıkarmadan şarjının ne kadar kaldığını Apple Watch’un ekranından görmek ister misiniz? Şu anda Apple Watch’un mevcut özellikleriyle bu işlemi gerçekleştiremiyorsunuz.

Neyse ki uygulama geliştiricisi Kelly Pangburn, Apple Watch üzerinden iPhone’unuzun batarya yüzdesini görmeye yarayan Battery Watcher isimli basit bir uygulama geliştirdi.

  1. Adım: Batarya göstergesini (Battery Watcher) indir & kur

Bu özelliğe sahip olan tek uygulama Battery watcher olmamasına rağmen, ücretsiz ve kolay olduğu için genelde bu uygulama kullanılıyor.

Battery-Watcher-indir

  1. Adım: Saatinizdeki uygulamayı etkinleştirin

iPhone’unuzda bulunan Apple Watch uygulamasına gelin, batarya göstergesini bulmak için sayfayı aşağı kaydırın. Apple Watch’unuzdaki uygulamaları gösterin seçeneğini açın.

Battery-Watcher-setup-kurulum

  1. Adım: Batarya göstergesini kurun

İphone’unuzdaki batarya göstergesi için indirdiğiniz uygulamayı başlatın ve ayarları açın. Değiştirebileceğiniz ya da ekleyebileceğiniz pek fazla bilgi yok, ancak internetteyken, konuşurken, telefon beklemedeyken vb. zamanlarda harcanan batarya bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Battery-Watcher-setup-kurulum_2

  1. Adım: iPhone’unuzun batarya seviyesini kontrol edin

Şimdi saatinizin ekranından iPhone’unuzun batarya bilgilerine bakabilirsiniz. Ya da sadece “Glances (göz at)” seçeneğine de bakabilirsiniz. Ancak bu seçenek ayrıntılı bilgi sunmayacaktır, hatırlatmamızda fayda var.

Battery-Watcher-setup-kurulum_3

Apple da bir gün bu özelliği kullanıcılarına sunabilir, ancak o zamana kadar bu programı kullanıp telefonumuzun bataryasını buradan da takip edebiliriz.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sorunum çözüldü sayenizde. Teşekkürler :)

Bir cevap yazın