Mobil

Apple Watch’ta saatin ve dijital başlığın yönü nasıl değiştirilir

Apple Watch’ta saatin ve dijital başlığın yönü nasıl değiştirilir

Apple Watch’ta saatin ve başlıkların yönünü değiştirmek ister misiniz? İşte detayları…

Apple Watch, dijital başlığı sağ kenarında olmak şartıyla sol bileğinize takılacağı varsayımıyla yapıldı. Ama peki biz dijital başlığın sol tarafta olmasını, saati de sağ bileğimize takmayı isteseydik ne olacaktı? Ya da solak olsaydık? Merak etmeyin, Apple Watch bize bu özel durumlara göre saatimizi ayarlama olanağı da sunuyor.

1- Adım: Saatin yönünü değiştirin

Saatinizi sol ya da sağ bileğinizin hangisinde takmak isterseniz isteyin, ilk önce iPhone’unuzdaki Apple Watch uygulamasına geliyorsunuz. Daha sonra Genel -> Saat yönünü seçin.

Eğer sol bileğinize takmak istiyorsanız ama dijital başlığın sağda değil de solda olmasını istiyorsanız, “sol bilek” ve “dijital başlığı solda tut” seçeneklerini tıklayın ve bir sonraki adıma geçin.

Eğer sağ bileğinize takmak istiyorsanız ama dijital başlığın solda değil de sağda olmasını istiyorsanız “sağ el” ve “dijital başlığı sağda tut” seçeneklerini tıklayın. Nasıl istiyorsanız öyle kişiselleştirin.

saat-yönünü-değiştirme-1

2- Adım: Şeritlerinizi değiştirin

Saatinizin yönünü değiştirdikten sonra, şeritleri de değiştirmek isteyeceksiniz. Kilidi açmak için saatinizin altındaki tuşa basın, şeridinizi kaydırın ve döndürün.

saat-yönünü-değiştirme-2

3- Adım: Saatinizi çalıştırın

Yönünü ve şeridini değiştirdikten sonra saatiniz kullanıma hazır hale geldi. Dijital başlığı çevirmek, zoom’lamak ya da görüntü ayarlarıyla oynamak biraz zor, ancak tuşlara basarken baş parmağınızı kullanabileceğiniz için sorun yok. Peki siz hangisini sevdiniz? Saatin normal halini mi yoksa değiştirdiğiniz halini mi?

saat-yönünü-değiştirme-3

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!