Artık WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanmak Mümkün!

Artık WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanmak Mümkün!

Biliyor musunuz? Artık WhatsApp’ı bilgisayardan kullanmak mümkün! Whatsapp’ın yeni servisi Whatsapp web ile yazılımı bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web’i hem tarayıcıdan hemde bilgisayarınıza kuracağınız oldukça küçük bir uygulama sayesinde kullanabilirsiniz.

Web Tarayıcı ile WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanmak

Web tarayıcı ile Whatsapp kullanımın en büyük avantajı programa ihtiyaç duymaması ve hangi işletim sistemi olursa olsun kullanabilme imkanının olmasıdır. Tarayıcınızda hemen hemen her şeyi yaparsanız WhatsApp’ında web hizmeti bulunmaktadır.  Masaüstü tarayıcısı üzerinden mesaj gönderip almak için akıllı telefonunuzda etkin bir İnternet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın. Bilgisayarınızdan bağlandığınızda telefonunuzun İnternetinin de açık olması gerekir.

https://web.whatsapp.com/ adresini ziyaret ederek başlayalım. Bu adrese gittiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanmak

Bu alanda bir QR Kodu göreceksin. her işletim sistemi için QR koduna nasıl ulaşacağı yazmaktadır.

Android ve Windows Phone için; WhatsApp’ı Açın > Menü > WhatsApp Web/Masaüstü

İphone İçin; WhatsApp’ı Açın > Ayarlar > WhatsApp Web/Masaüstü

Bu ayarlardan  WhatsApp Web / Masaüstü menüsüne dokunarak akıllı telefonunuz ile bilgisayarınızda web sayfasında yukarıda görünen QR kodunu telefonunuz ile tarayın. Telefonu kodun tam karşısında olmasına dikkat edin.

Kodu tarama işlemi gerçekleştikten sonra web sayfasın otomatik olarak Whatsapp’ına giriş yapacaksınız. Giriş yapamazsanız hemen bırakmayın sayfaya yeniden girip whatsapp’dan tarama işlemi yaptıktan sonra kesinlikle giriş yapacaktır.

Genelde İnternettn dolayı veya zaman aşımından dolayı sorun olabilir ama genel itibari ile hemen giriş yapılmaktadır.  Giriş yaptıktan sonra telefonda yazışma ve paylaşım yaptığınız kişileri ve grupları göreceksiniz. Bu süre içerisinde telefonunuzun İnternet bağlantısının açık tutmanız gerekmektedir.

Uygulama ile WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanmak

Bilgisayarda bu uygulamayı çok fazla kullanmayı düşünüyorsanız Bilgisayar uygulamasını https://www.whatsapp.com/download/ adresinden  indirerek kullanabilirsiniz. Buradaki işlemlerde web üzerinden yapılan işlemler ile aynıdır. Uygulamaya giriş yaptığınızda da karşınıza yukarıdaki ekran gelecektir. Uygulama çok kullanışlıdır. Sürekli kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle uygulamayı bilgisayarınıza yükleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.