Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Arya Stark kimdir ? Arya Stark kimleri öldürecek ? Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi kimdir?

Arya Stark kimdir ?

Arya Stark, Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden biri. Elbette onu oynayan genç aktris Maisie Williams’ın bunda rolü büyük. Karakter de gerçekten çok sevilesi. Sevimli, akıllı ve intikamcı! İnsanlar kızlarına artık Arya ismi veriyor.

Arya, Lord Eddard ile Catelyn Stark’ın üçüncü çocuğu ve 2. kızı. Robb, Bran, Rickon, Jon ve Sansa da kardeşleri. Arya ona ilk kılıcı Needle’ı (İğne) hediye eden abisi Jon ile çok yakın. Ablası Sansa ise didişmeli bir ilişkisi var. Bunun da en büyük nedeni Sansa tam bir prensesken Arya’nın erkek fatma oluşu.

Arya güçlü, kız klişelerine karşı gelen, savaşçı bir kişiliğe sahip. Tam da bu nedenle ailesine ulaşmaya çalışırken karşısına çıkan engellerle gayet başarılı şekilde mücadele ediyor.

Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi Kimlerdir ?

Bildiğiniz üzere altıncı sezonda Arya, Bravos’taki eğitimine devam etti. Burada hayatta kalmak, dövüşmek ve öldürmek üzerine ciddi dersler aldı. Ardından kimliğini terk etmeyi reddederek Westeros’a geri döndü.

Winds of the Winter isimli bölümde hizmetçi kız kılığına girerek Walder Frey‘i öldürmeyi başardı. Ancak Frey onun listesindeki tek isim değildi. Gelin bakalım Arya için sırada kim olabilir?

Listesinde bulunan bazı kişileri öldüren Arya, bazılarını ise yeterince heyecan verici bulmadığı için listeden kaldırdı.  Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi’nin ölümü kendi ecelleriyle mi olacak yada Arya’nın kendi elinde mi?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol