Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Arya Stark kimdir ? Arya Stark kimleri öldürecek ? Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi kimdir?

Arya Stark kimdir ?

Arya Stark, Game of Thrones’un en sevilen karakterlerinden biri. Elbette onu oynayan genç aktris Maisie Williams’ın bunda rolü büyük. Karakter de gerçekten çok sevilesi. Sevimli, akıllı ve intikamcı! İnsanlar kızlarına artık Arya ismi veriyor.

Arya, Lord Eddard ile Catelyn Stark’ın üçüncü çocuğu ve 2. kızı. Robb, Bran, Rickon, Jon ve Sansa da kardeşleri. Arya ona ilk kılıcı Needle’ı (İğne) hediye eden abisi Jon ile çok yakın. Ablası Sansa ise didişmeli bir ilişkisi var. Bunun da en büyük nedeni Sansa tam bir prensesken Arya’nın erkek fatma oluşu.

Arya güçlü, kız klişelerine karşı gelen, savaşçı bir kişiliğe sahip. Tam da bu nedenle ailesine ulaşmaya çalışırken karşısına çıkan engellerle gayet başarılı şekilde mücadele ediyor.

Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi Kimlerdir ?

Bildiğiniz üzere altıncı sezonda Arya, Bravos’taki eğitimine devam etti. Burada hayatta kalmak, dövüşmek ve öldürmek üzerine ciddi dersler aldı. Ardından kimliğini terk etmeyi reddederek Westeros’a geri döndü.

Winds of the Winter isimli bölümde hizmetçi kız kılığına girerek Walder Frey‘i öldürmeyi başardı. Ancak Frey onun listesindeki tek isim değildi. Gelin bakalım Arya için sırada kim olabilir?

Listesinde bulunan bazı kişileri öldüren Arya, bazılarını ise yeterince heyecan verici bulmadığı için listeden kaldırdı.  Arya Stark’ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi’nin ölümü kendi ecelleriyle mi olacak yada Arya’nın kendi elinde mi?

Cersei Lannister

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede bulunma sebebi: Yanlışlıkla Ned Stark’ın babasını ihanetle suçladı ve onu tutuklayarak, King Joffrey’in emirleri doğrultusunda idamına neden oldu.

Durumu: Hayatta, ve Iron Throne’da oturuyor. Westeros’un dev haritasının üzerine oturmuş, bol miktarda şarap içiyor. Zombie Gregor Clegane ve kendi kardeşi Jaime onu koruyorlar fakat, 7. Premierde gördüğümüz kadarıyla Jaime uzun süre onun tarafında yer almayabilir. Yedinci premier sezonunda Arya, King’s Landing’e giderek Cersei’yi öldüreceğini söylüyordu. Bu bağlamda onu öldürmeye teşebbüs edeceğine inanıyoruz.

Illyn Payne

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede Bulunma Sebebi: Joffrey’in emirlerine uyarak Ned Stark’ı öldürmesi.

Durumu: Hayatta. Uzun süredir onu görmedik. Ama Westeros’un çevresinde hala korkuyla gezinmekte olan listedeki diğer kişiler kadar önemli değil.

 

Melisandre

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede bulunma sebebi: Gendry’i ‘Brotherhood Without Banners’tan götürmek.

Durumu: Hayatta ama gerçekten oldukça yaşlı. Jon Snow onu Winterfel’den sürgüne gönderdi. Güneye yönelen Melisandre, Arya’yı son gördüğümüzde Riverlands’teydi. Yollarının çakışacak olması ihtimali yüksek.

 

Beric Dondarrion

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede Bulunma Sebebi: Gendry’i Melisandre’ye satmak ve The Hound’u serbest bırakmak.

Durumu: Hayatta ve The Hound’la birlikte White Walkers’la karşılaşmak için kuzeye gidiyor. Arya onu öldürebilir ama belki arkadaşı Thoros of Myr ve Lord of Light’ın sayesinde geri dönebilir

Thoros of Myr

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede Bulunma Sebebi: Gendry’i Melisandre’ye satmak ve The Hound’la birlikte Brother Without a Banner’ın arkadaşı Beric Dondarrion’u serbest bırakmak.

Durumu: Hayatta ve The Hound’la birlikte. Arya’nın Beric Dondarrion’u öldürmek için öncelikle Thoros’u öldürmesi gerekiyor.

 

Polliver

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede Bulunma Sebebi: Arya’nın kılıcı ‘Needle’ı çalmak ve arkadaşı Lommy’i öldürmek.

Durumu: Ölü. Arya, The Hound’un yardımıyla Needle’ı boğazına sapladı.

Joffrey Baratheon

Arya Stark'ın Ölüm Listesindeki 7 Kişi

Listede Bulunma Sebebi: Ned Stark ve Arya’nın arkadaşı Mycah’ın idam fermanlarını neşeyle vermek. Aynı zamanda tam anlamıyla korkunç bir kişilik olmak.

Durumu: Ölü. Littlefinger ve Olenna Tyrell tarafından zehirlendi. Joffrey’in ölümünün tek kötü yanı, bunu Arya’nın yapamamış olması.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu