• DOLAR
  3,4882
  % 0,00
 • EURO
  4,1853
  % 0,04
 • ALTIN
  146,9647
  % -0,05
 • BIST
  104.918
  % -1,52


Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme

Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme

Bir Web sitesinde izlediğiniz bir videonun bir parçasında dinlediğiniz müzik çok hoşunuza gitti, yada bir film izliyorsunuz o sırada çalan şarkıyı kesip almak istiyorsunuz. Tüm videoyu indirip sesleri kesip biçmek bir çözüm ancak çok uzun bir süreç olacaktır. Videolardaki Müzikleri Kaydetme için daha pratik bir yol gerekiyor. İşte bunu ses programı  Audacity ile yapacağız. Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme işleminin nasıl yapılacağını anlatıyoruz..

Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme

Audacity programını buraya tıklayarak  indirip yükleyiniz.

Karşınıza ana ekran çıktığı zaman ilk iş ses driverınızı seçip mikrofon bölümünü Hoparlör olarak değiştirmeniz gerekiyor. Böylece ses girişi o an ekranınızdaki videonun sesi yada çalan müzik olacaktır.

Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme

Kayıt ayarlarını uygun şekilde ayarladıktan sonra sıra geldi kaydı başlatmaya, ana ekranın üst bölümünde play ve kayıt butonlarını göreceksiniz. Tıkladığınız an kaydetme işlemi başlayacaktır. Oldukça basit bir işlem, resmi incelerseniz kırmızı ile belirtilmiş olan butonlardır.

Kayıt işlemini tamamladınız sıra geldi oluşturduğunuz ses dosyasını MP3 olarak kaydetmeye, MP3 dışında farklı bir talebiniz varsa listeden seçebilirsiniz. Biz yaygın olarak MP3 kullanıldığı için bu örneği kullanıyoruz.Yukarı bölümde yer alan Dosya > Ses ver… sekmesine tıklayın ve açılan menüde Dosya adı kısmına isim yazdıktan sonra Kayıt türü bölümünden MP3 dosyaları seçeneğini seçiyorsunuz.

Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme2

 

Audacity ile Videolardaki Müzikleri Kaydetme3

Audacity adlı yazılım en başarılı Ücretsiz ses düzenleme programıdır. Çok kanallı ses düzenleme ve ses kaydetme yazılımı olan bu yazılım WAV, AIFF, OGG ve MP3 ses formatlarını destekler. Plug-In desteğine sahiptir ve program uyguladığınız işlemler için sınırsız geri alma seçeneği bulunuyor. Ses kesme işlemi sayesinde istemediğiniz bölümleri atabilirsiniz. Ses karıştırma işlemi yapabilir, kaydı hızınıdırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.