Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Telefonlarımızla olan bağımız arttıkça, pil kullanım süresi ve dolayısıyla pil ömrü daha önemli bir hale geldi.  Hal böyle olunca telefon alırken dikkat etmemiz gereken en büyük özelliklerden bir tanesi telefonun pil ömrü. Yani bir telefonun sarjı ne kadar gidiyor, konuşma süresi nedir, bataryası ölürse değiştirilebiliyor mu bunlara dikkat etmemiz gerekiyor. Bu yazımızda daha telefon almamış olanlar ya da telefonunu değiştirmek isteyenlere Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar listesi hazırladık.

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

10-Samsung Galaxy A9 Pro (4000 mAh)

10samsung-galaxy-a9-pro-4000-mah

Pil ömrü olarak Samsung telefonlar içinde en fazla sarjı giden telefon Samsung A9 olmasına rağmen listenin sonunda yer alıyor ve listedeki tek Samsung. 4000 mAh batarya kapasitesine sahip telefonun sarjı ne kadar gidiyor fazla bilgiye ulaşamadık. Listedeki diğer telefonların konuşma süresi, internet kullanımı, video izleme süresi gibi bulamabildiğimiz detaylara da yer vereceğiz. Telefonun fiyatı ise ülkemizde satışı olmadığı için belli değil.

9-Xiaomi Redmi Note 3 Snapdragon (4050 mAh)

xiaomi-redmi-note-3-snapdragon-4050-mah

Gene ülkemizde satışı olmayan ve dünyada oldukça fazla satan Xiaomi Redmi Note 3 Snapdragon listemizde 9. sırda yer alıyor. 4050 mAh batarya kapasitesine sahip telefon 22 saat konuşma, 10 saat internet kullanımı ve 10 saat video oynatma imkanı tanıyor. Hızlı sarj özelliği de bulunan cihazın pili çıkmıyor. Yani bataryayı değiştirme şansınız yok.

8-Xiaomi Redmi 3 (4100 mAh)

xiaomi-redmi-3-4100-mah

En fazla sarjı giden telefonlar listemizin 8. sırasında gene bir Xiaomi çıkıyor karşımıza. Özellikleri oldukça iyi olan bu markanın telefonlarının pil ömürleri de ilk ona girecek kadar iyi. Ülkemizde yeni yeni tanınan Xiaomi Redmi 3 telefonun 4100 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Pilinin ne kadar gittiği ile ilgili detaylı bilgiye ulaşamadığımız bu telefonun gene ülkemizde satışı yok ve kaç para olduğunu net bilmiyoruz.

7-ZTE Axon Max (4140)

zte-axon-max-4140

Dünyanın en iyi telefonlarından bir tanesi olan ZTE Axon Max listemizde 7. sırada. Sadece pil ömrü ve batarya özellikleri ile değil, işlemci, kamera ve diğer özellikleri ile de oldukça konuşulan bir telefon. Türkiye de satışı olmadığı için gene bu telefonun da fiyatını veremiyoruz. Pil ömrüne gelecek olursak, ZTE’nin bu modelinin 4140 mAh batarya kapasitesi var. Şuan ülkemizin en iyi telefonu olan Samsung S7’nin bataryası bile 3600mAh iken bu rakam oldukça iyi.

6-Huawei Ascend Mate 7 (4160 mAh)

huawei-ascend-mate-7-4160-mah

Nihayet tanıdığımız bir marka listemize girdi. Özellikleri ile çok konuşulan Mate 7 fiyat olarak da oldukça uygun. Sarj ömrü ise sınıfının en iyileri arasında. 4160 mAh batarya kapasitesi bulunan bu telefon ile 20 saat konuşma yapabilir, 14 saat internet kullanabilir ve gene 14 saat video izleyebilirsiniz. Huawei Ascend Mate 7 nin fiyatı ise 1500TL civarında. Telefonun kamerası, işlemcisi ve diğer özelliklerine de bir göz atmanızda fayda var.

5-HP Elite X3 (4150 mAh)

hp-elite-x3-4150-mah

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar listemizin 5. sırasında bizi Hp, Elite X3 modeli ile karşılıyor. Ülkemizde daha satışa sunulmayan ama üzerine çok konuşulan telefon Windows 10 işletim sistemi ile gelecek ve bilgisayar ile telefonu birleştirecek bir teknolojiye sahip olacak. Heyecanla beklediğimiz telefonun 4150mAh bataryası var. Diğer özellikleri gibi pil ömrü ile de bizi fazlasıyla tatmin edecek gibi. Hp Elite X3’ün fiyatı ise daha belli değil.

4-Elephone P800 (4165 mAh)

4elephone-p800-4165-mah

Gene ismini fazla duymadığımız Elephone P800 ile listemizin 4. sırasında karşılaşıyoruz. Teknik özellikleri ile dünyanın en iyi telefonları arasında yer alıyor ancak Türkiye’de satışı yok. Bu yüzden nasıl bir telefon biliyoruz ama fiyatı konusunda herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Gelelim telefonun sarj ömrünün ve batarya özelliklerinin nasıl olduğuna. 4165 mAh bataryası olan telefonun pil ömrü oldukça uzun. 21 saat hiç kapatmadan konuşma yapabiliyorsunuz. Telefonun 268 bekleme süresi var. Hızlı sarj özelliği de bulunan Elephone P800’ün bataryası çıkmıyor.

3-Huawei P8 Max (4360 mAh)

huawei-p8-max-4360-mah

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar listemizde  geldik ilk 3 e … Listemizdeki diğer bir Huawei modeli 3. sırada yeniden karşımıza çıkıyor. Listemizde Samsung ve iPhone’u göremiyor olmak üzücü öyle değil mi? Bunun sebebine listemizin sonunda ayrıca değineceğiz. Huawei telefonlar nasıl bir telefon biz çok yakından bilmesek de dünya üzerinde bu markayı kullanan binlerce insan var ve oldukça memnunlar. Telefonun 4360mAh batarya kapasitesi var. Neredeyse kullandığımız cihazların iki katı. Pil ömrü de bununla doğru orantılıdır. Cihazın fiyatı konusunda bilgi veremiyoruz çünkü tahmin ettiğiniz gibi telefonun Türkiye de satışı yok. Ancak yurt dışında 600 dolara satılıyor.

2-Lenova P1 Vibe (5000 mAh)

lenova-p1-vibe-5000-mah

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefonlar Listemizin 1. sırasını iki telefon 5000 mAh ile paylaşıyor. Ancak teknik özellikleri ile de değerlendirdik ve Lenova’yı 2. sıraya koyduk.. Lenova P1’i pili en uzun süre giden telefonlar arasında görmek bizi şaşırtmadı ancak ikinci sırada olması biraz beklemediğimiz bir durumdu. Tabi ki böyle bir telefonun varlığından bizim gibi sizlerinde çok haberi yoktu. Lenova P1 Vibe cep telefonu diğer özellikleri ve fiyatı ile de bizleri çok heyecanlandırdı. Başta da dediğimiz gibi telefonun bataryası 5000mAh ve dünya da bundan fazla da mAh değeri olan telefon yok. Lenova P1 telefonun fiyatı ise sadece 1000 TL civarında…

1-Ve Şampiyon Asus Zenfone Max (5000 mAh)

asus-zenfone-max-5000-mah

Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefon 2016 da Sadece ülkemizin değil dünyanın en uzun pil ömrüne sahip telefonlarını incelediğimiz listemizde Bataryası En Uzun Giden Akıllı Telefon 1. Asus Zenfone Max oluyor. 5000mAh bataryası ile adeta bitmeyen pil üretmişler dedirtiyor. Zenfone Max listemizdeki 2. 5000mAh lik cihaz ancak telefonun teknik özellikleri bir adım önde olduğu için ona 1. sırayı laik gördük. Şimdi sıkı durun! Telefonla 37 saat hiç kapatmadan konuşabiliyorsunuz. Harika bir süre öyle değil mi? Daha bitmedi… 914 saat bekleme süresi olan telefon ile 33 saat internete girebiliyor, 23 saat kesintisiz video izleyebiliyorsunuz. Bataryası En Uzun GidenCep Telefonu Asus Zenfone Max’ın fiyatı ise sadece 950 TL. Bu telefonun lakabı Tesla olsun…

Sarjı en uzun giden telefonları incelediğimiz bu listemizde pil ömürleri ile bizi şaşırtan çok telefon oldu ancak içlerinde bizim kullandığımız çok az telefon vardı. Bunun temel sebebi bazı ürünlerin Türkiye de satışa sunulmamış olması. Bunun sebeplerinden bir tanesi telefonlarda yüksek teknoloji kullanıldığı için fiyatlarının Türkiye pazarı için yüksek olması olabilir ancak sar değerleri de bu konuda büyük bir etken. Çünkü ne kadar yüksek batarya kapasitesi o kadar sar değeri.

Pil Ömrünü Verimli Kullanma Yolları

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: MoBilge

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Aramadığım yer kalmadı keşke daha önce sitenizi ziyaret etseydim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.