Bilgisayar Düğmeden Kapatmaya Nasıl Ayarlanır?

Bilgisayar Düğmeden Kapatmaya Nasıl Ayarlanır?

Birçok kişi özellikle Windows 8 işletim sisteminde bilgisayarlarını kapatmak için gerekenden fazla çaba harcıyor. Yan taraftan menünün çıkmasını bekliyor, oradan ayarlar butonuna basıyor ve bilgisayarı kapatma butonuna anca ulaşıyor. Windows 7’de bu kadar zahmetli olmasa da kapatma olayını daha da kısaltma yöntemleri biliyorum. Makalemde bu yöntemlerden bahsedeceğim.

Nasıl bilgisayar kullandığınız hiç fark etmez. İster diz üstü, ister masa üstü olsun ayarlar hep aynıdır. Diz üstü bilgisayarlarda sağ alt köşede bulunan pil resmine tıklayarak ayarlara gidecek yol için ilk adımı atabilirsiniz. Diz üstü için güç düğmesi seçeneklerini ayarlamak istiyorsanız aşağıdaki resimli açıklamalardan faydalanmanızı öneriyorum.

  • İlk olarak pil resmine tıklayın ve diğer güç seçenekleri yazısının üstüne tıklayın.

Bilgisayar Düğmeden Kapatmaya Nasıl Ayarlanır

Güç seçeneklerine girdiğiniz zaman sol köşede güç düğmelerinin yapacaklarını seçin yazıyor. Ona basın.

Ekran-Görüntüsü-21-600x337

Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin butonuna bastığınız zaman karşınıza 3 kutucuk çıkacak. Bu kutucuklarda hem güç düğmesine, hem uyku düğmesine bastığınızda, hem de kapağı kapattığınızda neler yapabileceğinizi belirleyebilirsiniz.

Ekran-Görüntüsü-22-600x337

Güç düğmesini kapatma komutunu ayarlayarak kendinizi eziyetten kurtarabilirsiniz. Ben kapatma güç düğmesini kapatmaya, kapağı hazırda beklete, uyku düğmesini de uykuya ayarladım.

Peki, masa üstünde pil işareti yok, onda nasıl yapacağız diyenler için kısaca bir açıklama daha yapalım. Burada sadece güç seçeneklerini bulmak problem. Güç seçeneklerini bulmak için başlata “güç seçenekleri” yazarak arama yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.