Mobil

Bilgisayar Oyunlarını Android’de Oynamak

Bilgisayar Oyunlarını Android’de Oynamak

Commodore 64 emülatörlerinden DOS araçlarına, SNES’ten PlayStation Portable’a Android işletim sistemi için geliştirilen inanılmaz uygulamalar var. Emülatörler ile akıllı telefonlarımızda çok çeşitli oyunları çalıştırmamız mümkün. Hatta bilgisayar oyunlarını Android’de oynamak bile söz konusu hale geliyor!

Windows oyunlarını Android’de çalıştırma ihtimali var ama doğru araçları kullanmak ve biraz da ince ayar yapmak gerekiyor. Tabii oyunun orijinal CD’sine de ihtiyacınız olacak, bu sayede Android’li akıllı telefonunuzun Flash depolama alanına dosyaları kopyalayabileceksiniz.

İşlemi anlatmadan önce bazı kısıtlamaların söz konusu olduğunu belirtelim istedik. İzometrik; Heroes of Might & Magic, Age of Empires ve StarCraft gibi 2D oyunlar çoğunlukla sorunsuz çalışıyor. Kompleks 3D oyunlarda sorunlar yaşamak veya oyunu çalıştıramamak olası. Tur bazlı oyunlar ve RTS oyunlarını oynamak oldukça keyifli, Heroes of Might & Magic gibi oyunlardan büyük keyif alabilirsiniz. Tabii tabletlerde daha konforlu bir deneyim elde etmek de mümkün. Dilerseniz bilgisayar oyunlarını Android’de oynamak için yapmanız gerekenlere değinelim.

Bilgisayar Oyunlarını Android’de Oynamak

Öncelikle bilgisayar oyunlarını emüle etmek için doğru aracı edinmeniz gerekiyor, bu araç ExaGear Strategies. Google Play üzerinden aratarak ya da bu bağlantıya girerek uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin.

Bilgisayar-Oyunlarını-Androidde-Oynamak-1

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

1 2 3 4 5Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu