Bilgisayara Format Atılmadan Nasıl Kurtarma Sağlanır?

Bilgisayara Format Atılmadan Nasıl Kurtarma Sağlanır? 1

Bilgisayar bakım ve kurtarma aşamaları

Bilgisayarlarımızın en büyük dertlerinden biriside yavaşlama, virüs ve ısınmadır. Genellikle herkes format atarak kurtulmak ister ama malesef format bunun çözümü değildir.

“Şimdi size adım olarak bu üç etkenden nasıl kurtarma sağlanır bundan bahsedeceğiz”.

3-

Öncelikle bilgisayarımızın ısınma sorunu için yapabiliyorsanız kendiniz yapamıyorsanız bilgisayarcılara termal bakımını yaptırın.

termalmacunsürme-526x350

(İşlemci, fan ve bar hattı olan bu bakım ısınma sorununu fan bozukluğu olmadığı takdirde iyileştirecektir.)

2-

Bakımı yapılan bilgisayarınızın Ram belleklerinin uç (bakır) kısımlarını silgi ile temizleyin ve bilgisayar işletiminize göre Ram’leriniz gözükme yada somutluğunu kanıtlayın.

maxresdefault-622x350

(Silgi ile yapılan bakım Ram uçlarındaki fosforlanmayı götürecektir ve yaptırdığınız termal soğutma bakımı ile yavaşlama büyük ölçüde iyileşir.)

1-

Kişisel olarak kullandığınız var ise yada özel bir tercihiniz olabilir ama benim tercihim olarak “AVAST” anti-virüs programı son deneme (trailer) sürümünü indirin.

avast-free

Çoğu kullanıcı klasik bir tarama yaparak yada hiç yapmayarak otomatik koruma ile faliyettedir. Özellikle AVAST bulunması kolaylığı ile başka bir kaç programda’da bulana bilir, tarama ayarlarından TAM SİSTEM TARAMASINI seçin.

(Bu işlem bilgisayarınız tam sistem taramasından uzun bir süre geçirerek eksik dosya gizli klasör seçenekleri dahil onaracaktır.)

Bu işlemler yapıldığında format atılmadan 3, 5, 7 ay (bilgisayar’a göre) değişkenliğinde bir bilgisayar bakımı yapmış olacaksınız.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol