Bilgisayarda Dizin adı Geçersiz Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarda Dizin adı Geçersiz Hatası Nasıl Çözülür

Windows 10 yüklü Bilgisayarda Dizin adı Geçersiz Hatası, Lütfen dizin ve dosya adının doğru olup olmadığını denetleyin hatası ile karşılaştığınızda dizin adı geçersiz sorunu çözümü için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Dizin adı geçersiz hatası, herhangi bir disk bölümü yada çalıştırılamk istenen bir programaulaşmak için tıkladığınızda meydana gelen bir hatadır.

Şimdi bu hatayı nasıl çözeriz onlara bakalım.

 

Bilgisayarda Dizin adı Geçersiz Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarda Dizin adı Geçersiz Hatası Nasıl Çözülür?

1 Bilgisayar içine girerek disk bölümlerinin isimlerini kontrol ediniz, bu isimlerde bozulma var mı bakınız.

2 Bozuk bir harddisk ( sabitdisk ) yapısı nedeniyle hdd kontrol etmek gerekecektir. Bunun için win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açınız. Buraya cmd.exe komut dosyasını yazarak dos komut penceresini açıyoruz. Buraya chkdsk C: /f komutunu yazarak sabit disk yada harici diski taratın.

3 Bilgisayar’da disk birleştirmesi yapmayı deneyiniz. (Bakınız : Disk birleştirme nedir, nasıl yapılır?) Birleştirme sonrası Win+r tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açın ve cmd.exe yazarak komut penceresine ulaşın. Buraya sfc /scannow yazın.

Dizin adı Geçersiz Hatası ile ilgili hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız bilgisayarınıza temiz kurulum yapmanız gerekmektedir.

Temiz kurulum demek Windows 10’u kurduktan sonra eski Windows sürümünüze asla geri dönememeniz demektir. Yani eski Windows sürümünüz ve eski Windows’unuzdaki dosyalarınız tamamen silinecektir. Bu konuda Temiz Kurulum Yaparak Windows 10 Nasıl Kurulur yazımıza bakabilirsiniz.


Bir cevap yazın