Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır ?

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram’ı sadece mobil cihazlarda kullanmak istemeyenler için çeşitli alternatif yöntemlerle Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır anlatacağız.

En popüler fotoğraf düzenleme ve yayınlama uygulaması olan Instagram, son zamanlarda vazgeçilmez bir uygulama oldu. Instagram’ı her zaman telefondan kullanmak bazen mümkün olmayabilir. Instagram’ın web versiyonu var ancak bilgisayarınızın internet tarayıcısından Instagram hesabınıza girdiğinizde sadece arkadaşlarınızın paylaşımlarını görüntüleyebilir ve yorumları inceleyebilirsiniz, fotoğraf paylaşamazsınız.

Instagram’ı bilgisayar üzerinden nasıl kullanabileceğinize dair bir kaç çözüm içeren bir yazı hazırladık.

Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır ?

# Windows için Instagram Uygulaması kullanmak

Windows Mağazada bulunan Instagram uygulaması sayesinde telefondakine benzer bir arayüzle takip ettiğiniz içeriklerden haberdar olabilirsiniz. Windows Instagram uygulaması ile Direkt mesaj gönderme, beğenenleri görme, fotoğrafları beğenme ve yorum yapma, kullanıcı arama ve takip etme, içeriklerinizi silme ve profil düzenleme gibi temel işlemleri yapabilirsiniz, ancak  Windows Instagram uygulaması‘nda fotoğraf yükleme özelliği mevcut değil.

Instagram Windows 10 İçin Masaüstü PC Uygulaması İndir

# Instagram Web Sürümünde Mobil Sürümüe geçiş imkanı var

Instagram’ın web versiyonunu tarayıcımızda açtıktan sonra mobil sürüme geçmek için kullanıcı girişi yapıyoruz ve F12 tuşuna basıyoruz. Bu adımdan sonra CTRL + Shift + M kısayolunu kullanarak mobil sürüme geçiş yapabilirsiniz.

# 3.Parti Uygulamalar kullanabilirsiniz.

Birçok 3.Parti uygulama Windows için geliştirdiği Instagram uygulamalarıyla haber kaynağını görüntüleme, fotoğraf yükleme, filtreler uygulama ve hashtagler’de arama yapma gibi özellikler sunuyor.

# Android cihazlarda Emülatör Kullanabilirsiniz

Bilgisayarda Instagram Nasıl Kullanılır

Instagram’ı tüm özellikleriyle birlikte kullanmak istiyorsanız, bilgisayarınıza bir Android emülatörü yükledikten sonra Instagram uygulamasını kurabilirsiniz. Böylece Instagram’ı bazı özelliklerinden yoksun olarak kullanmaktan ziyade tam anlamıyla kullanabilirsiniz.

Andy, Android Studio, BlueStacks gibi emülatörleri kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?