Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Mobil cihaza gerek kalmadan Bilgisayarınızı kullanarak Instagrama artık fotoğraflarını yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda uygulama kllanmadan Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme nasıl yapılır anlatacağız.

Instagram, mobil cihazlara odaklanan bir uygulama ve buradaki varlığını PC’lere taşımayı pek istemiyor. Instagram’ın Windows’a yönelik resmi bir uygulaması olsa da, bu uygulama yalnızca dokunmatik ekranlı cihazlarda fotoğraf paylaşmanıza izin veriyor. Instagram’ın web sitesi ise yalnızca fotoğraflara bakmanıza izin veriyor, bilgisayardan fotoğraf yükleme desteği bulunmuyor.

Artık PC’nizi kullanarak Instagram üzerinden fotoğraf paylaşabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Instagram’ı  Google Chrome üzerinden açın ve  ‘Ctrl+Shift+C’ kısayolunu kullanarak, ‘geliştirici araçları’nı açın.

Resimde kırmızı ok ile işaretlenen simgeye tıklamanız yeterli. Bundan hemen sonra ekrandaki görüntünün, mobil telefonlarınızda kullandığınız Instagram uygulamasıyla aynı şekle büründüğünü göreceksiniz.

Bilgisayar'dan Instagram'a Fotoğraf Yükleme

Ekranı dokunmatik telefonlarınız gibi kullanarak ekranda işlem yapabilmek için  ‘element seçme aracı‘nı etkisiz hale getirin. Bunun için de aşağıdaki fotoğrafın sol alt köşesinde kırmızı çember içerisine alınanarak belirtilmiş sembole dokunmanız yeterli.

Bilgisayar'dan Instagram'a Fotoğraf Yükleme

Artık farenizle dokunmatik ekranınızı yönetir gibi, bilgisayar ekranızı yönetebilir, klasik fotoğraf yükleme tuşu olan kamera sembolüne tıklayabilirsiniz.

Fotoğraf yükleme işlemi, tıpkı Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya siteleriyle birebir aynı. Dosyanızı kayıtlı olduğunuz konumdan seçin:

Bilgisayar'dan Instagram'a Fotoğraf Yükleme

Instagram bilgisayar üzerinden fotoğrafınızın boyutlarını kendi boyutuna ayarlamanıza olanak veriyor. Fotoğrafı seçtiktan sonra sol alt köşesindeki kapalı parantez ile fotoğrafınızı Instagram boyutuna sığdırabilirsiniz.

Bilgisayar'dan Instagram'a Fotoğraf Yükleme

Ancak Instagram filtrelerine bilgisayar üzerinden ulaşmanız henüz mümkün değil.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?