Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Video Aktarma

Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Video Aktarma

Kablo olmadan Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Video Aktarma nasıl yapılır? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Bu işlem tabi ki tahmin ettiğiniz gibi belirli bir port kullanmak zorunda. Kablo olmadığına göre de iki farklı seçeneğimiz kalıyor. Bluetooth ve internet ağı kullanarak kablosuz video göndermek gerçekten müthiş bir kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda VLC uygulaması sayesinde Bluetooth ihtiyacı duymadan WiFi üzerinden kablosuz aktarım yapabilmekteyiz.

Öncelikle iTunes gerektirmeyen bir işlem olduğunu da hatırlatalım. Çünkü ilk duyan iPhone kullanıcıları iTunes olmadan nasıl yükleme yapılacağını kafasında kestiremiyor. Apple için bir nevi köprü vazifesi gören iTunes bu kez karşımıza çıkmayacak.

Ancak güvenliğiniz için VLC uygulamasıyla kablosuz video aktarımı yapmadan evvel uygulamayı iTunes üzerinden indirebilirsiniz. Dilerseniz iTunes App Store üzerinden VLC olarak aratarak bulabilir ya da buraya tıklayarak doğrudan ulaşıp temin edebilirsiniz. Gelelim işlemimizi nasıl yapacağımıza.

Bilgisayardan iPhone’a Kablosuz Video Aktarma Nasıl Yapılır ?

  1. VLC uygulamasını yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırıp sol üst köşesinde yer alan ‘+’ simgesine tıklayarak başlayalım.
  2. Bu bölüme tıkladığımızda karşımıza WiFi üzerinden paylaş seçeneği çıkacak. Burayı aktif konuma getirdikten sonra ağ sekmesinin çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz.
  3. Uygulama sorunsuz bir ağ bağlantısının ardından size bir IP adresi veriyor. Bu ip adresi ise herhangi bir cihazın tarayıcısından ulaşabileceğiniz bir ara birim olarak düşünülebilir.
  4. IP adresine tıkladığınızda sizi bir konsola aktararak uygulamayla senkronize bir transfer penceresiyle buluşturacak.
  5. Buradan seçtiğiniz videolar yine ‘+’ sekmesi üzerinden koordine edilebiliyor.
  6. Eş zamanlı olarak aktarılan videolar ise iPhone ve iPad üzerinden VLC uygulamasıyla sorunsuz bir biçimde oynatılıyor.
  7. Hiçbir kablo takmadan, kablolarla boğuşmak zorunda kalmadan, tamamıyla WiFi altyapısıyla hızlı bir biçimde Bilgisayardan iPhone’a video aktarımı yapmayı başardınız.

iPhone’a Müzik Atma Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?