1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Bilgisayarımda en rahat nasıl oyun oynarım ? Gamepad seçimini nasıl yapmalıyım ? Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad Hangisi ?

Dijital oyun sektörünün ne kadar hızlı bir gelişim süreci içerisine girdiği tartışılmaz. Her ne kadar genel olarak bu alanda oyun konsollar tercih edilse de son seri oyun bilgisayarlarıyla beraber artık sektörde bilgisayarlarında kendisine kalıcı yer edinmeye başladı. Buna karşın her ne kadar oyun bilgisayarlarını görüyor olsak da hemen hemen her bilgisayarda oyun için özel aksesuarlar yer almıyor.

Oyunlardan daha fazla zevk almak ve oyunun atmosferine girebilmek için bilgisayarlar içinde kullanılabilecek birçok oyun aksesuarı bulunmakta.

Oyun konsollarından farklı olarak harici olarak satın alınan bilgisayar oyun aksesuarları arasında en çok tercih edilen ürünler ise Gamepad ürünleri.

Hemen tür türlü oyun için kullanılabilecek olan çeşitli Gamepad serileriyle beraber bilgisayarlarda da oyun deneyimini arttırmak mümkün.

Peki, Gamepad serileri arasında sunduğu özellikler ve kalite ile tercih edilebilecek en iyi ürünler neler?

Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Logitech F710

Kablo sıkıntısı çekmek istemeyen kullanıcılar için en iyi Gamepad tercihlerinden biri olan Logitech F710, mini usb ile tak çalıştır olarak kablosuz çalışabiliyor. Genel olarak XBOX kontrol cihazının benzeri bir sisteme sahip olan Gamepad, iki adet pil ile çalışıyor ve güç tüketimi de oldukça tatmin edici.

Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Üzerinde hem analog hem de D-pad tuşları kontrolleri bulunduran Gamepad, iki farklı kullanım moduda sunmakta. Eski oyunlar için standart tip kullanım modu sunan F710, bunun dışında yeni nesil oyunlara doğrudan uyum sağlayan Xbox modu ile geliyor. Ekstra olarak iki farklı titreşim motoru bulunduran seri fiyat olarak ise 120 TL civarında bir rakam ile geliyor.

Logitech F310

F710 serisinden çok fazla farkı olmayan seri titreşim motorları bulundurmuyor. Bunun dışında kablolu tasarım ile gelen Gamepad serisinin Analog kalitesinin de epey beğeni topladığını belirtelim. F310 için belirlenen fiyatın ise 50-70 TL arası olduğunu da belirtelim.

Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Razer Sabertooth

Logitech modellerine göre biraz daha yüksek bir model olarak dikkat çeken Razer Sabertooth, Razer’ın oyuncu serisi aksesuarlarından biri olarak biliniyor. Özel kutulu kılıf, Analogların aşınmasına karşı özel kılıf, oyun kolu için özel bakım takımı gibi ekstra ürünleri de içerisinde barındırmakta.

Bilgisayarlar İçin En iyi 3 Gamepad

Tepkime hızı konusunda piyasadaki en iyi kontrol cihazlarından biri olan Razer Sabertooth malzeme kalitesiyle de büyük oranda beğeni topluyor. Tüm bu iyi yönlerine karşın oyun kolunun fiyatının ise 250 TL rakamında olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Yüksek fiyat aralığının dışında pek fazla eksik yönü olmayan seri bu alanda tercih edilecek en iyi ürünlerden biri.

Uygun Fiyatlı En İdeal Oyuncu Mouseları

Oyun Deneyimini Arttıracak En İyi 4 Oyuncu Kulaklığı

Yorum Yap

Yorum Yap