Bilmeniz Gereken Instagram Limitleri

Bilmeniz Gereken Instagram Limitleri

Her sosyal ağda olduğu gibi popüler resim/video paylaşım platformu Instagram’da da bazı limitler bulunmaktadır. Instagram limitleri bu yazımızın konusunu oluşturuyor.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’da, takip etme, beğenme, hashtag, yazı karakteri ve paylaşımlarda bazı limitler bulunmaktadır. Belirlenen bu Instagram limitleri sadece spam oluşumları engellemek amacıyla uygulanmaktadır.

Bilmeniz Gereken Instagram Limitleri

Instagram Hashtag Limiti

Instagram hashtag limiti günümüz itibari ile otuz olarak belirlenmiştir. Otuzdan fazla hashtag girdiğiniz zaman içeriğinizi post edebilirsiniz. Ancak post ettikten sonra baktığınızda içeriğin altında hiç bir açıklama göremezsiniz. Takipçilerinizi sıkmamak, spam muamelesi görmemek için instagram hashtag sınırı otuz olsa bile siz bundan daha az etiket kullanmaya özen gösterin. Çok kullanılan popüler hashtagleri kullanarak daha az ancak daha efektif hashtag kullanmış olursunuz.

Instagram Takip Limiti

İnstagram takip sınırı 7500 kişidir. Bir gün içerisinde 7500 kişiden fazla kişiye takip isteği gönderemezsiniz. 24 saat içerisinde 2000’dir. Yani 24 saat içerisinde maksimum 2000 kişiyi takip edebilirsiniz.

Instagram’da takipten vazgeçme yani unfollow limiti 24 saat içerisinde 2000’dir. Takip işleminde olduğu gibi bunda da 24 saat içerisinde maksimum 2000 kişiyi takipten çıkarabilirsiniz.

Instagram DM Limiti

Instagram mesaj limiti mesajın içerisinde ne olduğuna göre değişebilir. Günde 35-50 arasında mesajları instagram direct mesaj limitine takılmadan atabilirsiniz. Ayrıca instagram mesaj gönderme sınırı gönderdiğiniz kişiye göre de değişebilir.

Instagram Paylaşım Limiti

Instagramda paylaşım sınırı yoktur. İstediğiniz kadar fotoğraf, video paylaşabilirsiniz.

Instagram Karakter Limitleri

Instagram’da pek çok yere açıklama yazıyoruz. Peki bu açıklamaları yazarken ne kadar sınırımız olduğuna dikkat ediyor muyuz? İşte detaylı sınırlar:

Kullanıcı adı limiti en fazla 30 karakterdir. Karakter olarak harf, rakam alt tire (_) ve nokta (.) kullanabiliyoruz.

Biyografi limiti,   hesap açıklamasında en fazla 150 karakter kullanılabiliyor. Artık neleri anlatacağınız size kalmış.

Gönderi açıklamasında en fazla 2200 karaktere kadar açıklama yapabiliyorsunuz. Ancak takipçiler 240 karakterden sonra  “Yorumun tamamını gör” seçeneği ile tüm açıklamayı görebilir.

Yazımızın başındada değindiğimiz gibi her sosyal medya platformunun kendine özgü limitleri bulunmaktadır. Biz bu yazımızda Instagram limitleri nelerdir anlattık, eğer Twitter limitleri nelerdir merak ediyorsanız buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap