Bir akıllı telefon nasıl temizlenir?

Bir akıllı telefon nasıl temizlenir?

Tüm gün elimizde, nereye dokunursak ardından ona dokunuyoruz. Hadi günü geçtik akşamları daha da beter. Elden ele gezmesini onca insanın dokunmasını saymıyorum bile. Evet, ister inanın ister inanmayın fakat telefonunuz gerçekten mikroplar için iyi bir yuva ya da dinleme noktası. Bu yüzden arada bir indirdiğimiz uygulamalar kadar hijyene de dikkat etmekte fayda var.

Temizlik için gerekenler

  • Bez ya da mikro-fiber havlu. Birçok cihazı yanında temizleme beziyle geliyor zaten eğer bulamazsanız gözlük temizleme bezi de kullanabilirsiniz.
  • Kolonyalı kulak pamuğu ya da elektronik cihazları temizlemek için üretilmiş özel sıvılar

Telefonunuzu nasıl temizlemelisiniz?

Telefonu temizlerken sıvı kullandığınız zamanlarda fazladan dikkat gösterin çünkü sıvının kenarlardan içeri sızması telefonunuza zarar verebilir. Bunun için çok fazla sıvı kullanmayın ve temizleme esnasında telefonunuzu kapatın.

Ekrana çok fazla bastırmamaya dikkat edin çünkü bu küçük çiziklere sebep olabilir. Aslında yeni telefonların ekranları bir hayli dayanıklı olabiliyor ama bazı cihazlar bu konuda zayıflar.

Telefonunuzu kapatmanın bir iyi yanı da ekrandaki parmak izleri ve lekeleri daha rahat görüp nerelere odaklanacağınızı kestirmenizi kolaylaştırması. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da girişlere sıvı kaçırılmaması. Özellikle kulaklık girişleri tehlikeli.

Dikkatlice kurulayın ve bunun için mümkünse mikro-fiber bezi kullanın.

Cihazınızı kirden nasıl korursunuz?

Küçük kırıntıların ya da toz partiküllerinin telefonunuza girmesi ve içinde birikmesini engellemek için en etkili çözüm telefon kılıfı kullanmaktır.

Eğer kılıf kullanmak istemiyorsanız, ekran koruyucular da işinizi görecektir. Cihazınızı hem tozdan korurken hem de ekranın çizilmesini engellemek için iyi bir çözüm olan ekran koruyucular telefonun ömrü için çok yararlı.

Peki siz telefonunuzun hijyenine ne kadar özen gösteriyor musunuz?

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN