1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon Özellikleri Nelerdir ?

BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon Özellikleri Nelerdir ?

BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon Özellikleri Nelerdir ? 10

Mercury kod adıyla bildiğimiz QWERTY klavyeli BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı nedir?

BlackBerry’nin Mercury kod adıyla bilinen QWERTY klavyeli Android telefonu ‘BlackBerry KEYone’ resmi olarak tanıtıldı. Cihazın tüm özellikleri, resimleri ve fiyatınj yazımızda bulabilirsiniz.

BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon Özellikleri Nelerdir ?

BlackBerry KeyOne Ekran; Akıllı telefon 1620 x 1080 piksel çözünürlük ve 3:2 görüntü oranına sahip 4.5 inç IPS LCD ekran taşıyor. Darbelere dayanıklı ekranla güçlendirilen KEYone yumuşak dokulu bir arka panele ve alüminyum çerçeveye sahip.

BlackBerry KeyOne İşlemci; KEYone, 2.0 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 625 SoC ve 64-bit Adreno 506 grafik işleme birimiyle donatılmış durumda. Ayrıca 3GB RAM ve microSD kart kullanılarak 2 TB’a kadar genişletilebilen 32GB dahili depolama alanıyla geliyor.

BlackBerry KeyOne Kamera; Arka kamera kapasitesi 4k kayıt ve f/2.0 diyafram açıklığı bulunan Sony IMX378 sensörüyle 12 megapiksele ulaşıyor. Ön kamera ise 1080p video ile birlikte 8 megapiksellik bir çözünürlüğe sahip.

BlackBerry KeyOne Batarya; Quick Charge 3.0 teknolojisiyle gelen BlackBerry KEYone, 3.505mAh kapasiteli bir bataryayla çalışıyor. Şirket pilin bir tam gün (az kullananlar için iki tam gün) kullanım süresi sunacağını söylüyor.

Cihazın hızlı şarj özelliği, yalnızca 36 dakikada cihazın %50 şarj seviyesine ulaşabilmesini sağlıyor. Etkinlik sırasında şirket yetkilileri pilin BlackBerry telefonlardaki en büyük pil olduğunu söyledi.

BlackBerry KeyOne Diğer özellikleri; Android 7.1 Nougat‘la kutudan çıkan BlackBerry KEYone, güvenlik ve şifreleme özelliklerine sahip BlackBerry Hub‘la geliyor. Telefon 149.3 x 72.5 x 9.4mm ebatlarında ve ağırlığı 180 gram. KEYone’un en önemli pazarlama noktası kesinlikle QWERTY klavyesi ve kullanıcıların her tuşa eylemler atamasını sağlayan özelliği olarak gösterilebilir. Bir uygulamayı veya kişiyi açmak için belirli bir tuş ayarlanabiliyor.

Klavye aynı zamanda dokunmaya duyarlı kontrol pedi olarak da çalışıyor. KEYone, telefonda güvenliği artıran ve insanların ek bir koruma katmanı eklemesine izin veren DTEK uygulamasıyla birlikte sunulduğunu ekleyelim. BlackBerry, KEYone’un “ödün vermeyen mükemmel bir cihaz” olduğunu söylüyor.

BlackBerry KEYone, USB Type-C bağlantı noktası ve 3.5 mm kulaklık girişi ile birlikte geliyor. Telefonun, BlackBerry marka lisansına sahip TCL Communication tarafından tasarlandığını ve üretildiğini belirtmek gerekir.

BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon çıkış tarihi

BlackBerry KEYone dünya çapında piyasaya sunulacak, ancak çıkış tarihi pazarlara göre farklılık gösterecek.Bilinen nokta, telefonun Nisan ayından itibaren kullanıma sunulacak olması.

BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon Fiyatı

Amerika Birleşik Devletleri’nde: 550 $, Avrupa’da: 600 €, İngiltere’de 500 £

BlackBerry KeyOne Resimleri

BlackBerry KeyOne Android Akıllı Telefon resimlerine galerimize tıklayarak bakabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap