Çalınan iPhone’unuzu Geri Almak için Yapmanız Gerekenler

Bu dönemde akıllı telefon çaldırmak veya kaybetmek, başa gelebilecek en kötü şeyler listesinde rahatlıkla üst sıralara oynayabilir. Şifrelerimiz, banka bilgilerimiz ve notlarımız gibi birbirinden önemli kişisel bilgilerimizi depoladığımız akıllı telefonlar herhangi bir çalınma durumunda başımıza olmadık işler açabilecek derecede tehlikeli aygıtlar.

Apple kullanıcıları için hazırladığımız bu yazımızda, iPhone’un çalınması durumunda neler yapılması gerektiğine tek tek değineceğiz.

En kötü senaryo başınıza geldi ve iPhone’unuzu çaldırdırnız, veya neresi olduğunu hatırlayamadığınız bir yerde unuttunuz. Her iki durumda da telefonunuz yabancı ellere geçecek ve yukarıda bahsini geçtiğimiz bilgileriniz çalınmaya müsait bir konumda olacak. İşte böylesine tatsız bir durumda yapılması gerekenler;

1- Sakin olun ve derin bir nefes alın

Öncelikle sakin olmaya ve mantıklı düşünmeye çalışın. Panik, böylesine bir durumda yapmak isteyeceğiniz son şey olmalı.

calinan-iphoneunuzu-geri-almak-icin-yapmaniz-gerekenler

En son nerelere gittiğinizi, en son telefonu ne zaman elinize aldığınızı ve telefonun düşmüş olabileceği muhtemel yerleri düşünmeye çalışın. Daha sonra bu yerleri kontrol edin ve eğer hala telefonunuzdan bir iz bulamıyorsanız bir sonraki adımımıza göz atın.

2- Find My Phone uygulamasına başvurun

Bazen sadece telefonumuzu oturduğumuz kanepenin minderleri arasında unutmuş oluyoruz. Bu durum herkesin başına gelmiştir. Yani telefonunuzu bulamıyor olmanız mutlaka çalındığı anlamına gelmiyor.

calinan-iphoneunuzu-geri-almak-icin-yapmaniz-gerekenler-2_1

Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz en iyi uygulama Find My Phone. Bu uygulama sayesinde cihazınıza yüksek sesli bir alarm çaldırabilir ve şayet aynı ortamdaysanız nerede olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Find My Phone’u kullanabilmek için başka bir Apple cihazınıza ihtiyacınız var. Eğer yanınızda başka bir Apple cihazı yoksa herhangi bir cihaz yardımıyla (Windows Phone veya Android de olabilir) iCloud üzerinden de aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu