Casper VIA E2 Özellikleri

Casper VIA E2 Özellikleri 1

Son güncelleme: 12 Mayıs 2020

Bu yazımızda Casper VIA serisinin en yeni telefonu Casper VIA E2 Özellikleri, çıkış tarihi ve fiyatından bahsedeceğiz.

Bilgisayar devi Casper fiyat performans odaklı ürünlerinden biri olan Casper VIA E2 serisini piyasaya sürdü.

Casper VIA E2 Özellikleri

Casper VIA E2 telefon serisinde ne gibi özellikler dikkat çekiyor? Casper VIA E2 ‘nin işlemci, kamera ve diğer özellikleri nelerdir?

Casper VIA E2  Tasarım Detayları

Telefonun öncelikle tasarımından biraz bahsedelim. Söz konusu tasarım detaylarında telefonun ilk dikkat çeken detayının 2,5 D ekranı olduğunu belirtelim. Eğimli ekran özelliği doğrudan telefonun tasarımına da etki etmekte. Haliyle telefonun biraz daha dışa doğru kavisli bir yapısı olduğunu da belirtelim.

Casper VIA E2 Özellikleri

Bunun dışında arka kapata tam orta kısımda yer alan arka kamera ve altında yer alan flaş ile beraber VIA serisinin kabul görmüş olan tasarımını koruyan Casper VIA E2 serisinde oval kenarlarda dikkat çekiyor. Ön ekranda ise telefonun ana kısmında bir Home tuşu bulunuyor ve ekran gözde oranı da %70 civarlarında.

Casper VIA E2  İşlemci Özellikleri

Telefonda MediaTek MT6737 serisi 4 çekirdek işlemci kullanılıyor. 1.3 GHz hızında çalışan 64 bir mimarili işlemci serisine eşlik eden grafik işlemcisi ise Mali-T720 MP2 serisi. Bu özellikleri ile beraber işlemci serisi olarak 4 çekirdek barındırması ile fiyat performans ürünlerinden biri olan serinin geri kalan teknik özellikleri de yine bu yönünü ortaya koyuyor.

Casper VIA E2  Depolama Alanı ve Bellek Özellikleri

Toplamda 3 GB Ram bellek ile beraber gelen akıllı telefon dahili depolama hafızası olarak ise standartlaşmaya başlayan 32 GB depolama miktarı sunmakta. Artırılabilir hafıza desteği mevcut ve  Hafıza kartı desteği   64 GB.

Casper VIA E2  Ekran Özellikleri

Telefonda 2,5D ekranlar kullanılıyor. Eğimli ekran ile beraber IPS LCD ekran teknolojisi kullanan Casper VIA E2 ekran boyutu olarak ise 5.5 inç ekran boyutuna sahip.

Casper VIA E2 Özellikleri

Çözünürlük değeri olarak 1280 X 720 HD ekran teknolojisi sunan modelin 267 PPI piksel yoğunluk değeri de görüntü kalitesi konusunda başarılı bir model olarak öne çıkmasını sağlıyor.

Casper VIA E2  Kamera Özellikleri

VIA E2‘de 13 MP değerinde arka kameraya yer veriliyor. HDR modundan otomatik odaklamaya kadar birçok özelliği bulunan kameranın karanlıkta da net görüntü çekebilmesi için seride LED flaş kullanılıyor. Full HD olarak kayıt yapabilen Casper VIA E2 serisinin ön kamerasında ise standart haline gelen 5 megapiksel kamera kullanımı yapılmış durumda.

Casper VIA E2  Batarya Özellikleri 

Tüm bu özellikleri ile beraber batarya konusunda da 4000 mAh kapasite değerini sunan telefonun konuşma süresi 20 saat bekleme süresi ise 360 saat olarak açıklanmış durumda. Genel kullanımda bu değerlerin biraz daha altında bir dayanma süresi elde edildiğini de söylemek gerekiyor. Ayrıca şarj konusunda da hızlı şarj desteği de verilmemekte. Sadece Micro USB desteği ile şarj imkanı sunuluyor.

Casper VIA E2  Çıkış Tarihi Ve Fiyatı

Telefonun zaten piyasada satışta olduğunu belirtelim. Satış fiyatı konusunda ise modelin orta segment üyelerinden biri olması ve fiyat performans dengesi konusunda öne çıkan bir model olması ile beraber serinin fiyatının 1.050 TL olduğunu da ekleyelim. Fiyat konusunda yine rakamların satış yapılan yere göre değişebildiğini de belirtelim.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol