Teknoloji Dolabı

Cep Telefonu Karşılaştırma Kriterleri

Cep Telefonu Karşılaştırma Kriterleri

Alacağı cep telefonuna henüz tam karar verememiş olanlar için internette bir çok site üzerinde cep telefonu karşılaştırması yapmak mümkün. Peki bu karşılaştırmalarda fiyatlar haricinde en çok dikkat edilmesi gereken başlıklar neler?

  1. Boyutlar ve ağırlık: Alacağınız telefonun ağırlık ve ölçülerinin sizin için en uygun olanına karar vermeye özen gösterin.
  2. Pil Miktarı: Bataryalarda bir nevi depolama alanı anlamına gelen mAH birimi kullanılır. mAH bitimi ne kadar çoksa pil ömrü o kadar uzun olabilir. Tabi telefonun teknik özellikleri birim zamanda daha fazla enerji tüketebilir.
  3. İşlemci Hızı: Telefon fiyatlarını en çok etkileyen faktörlerden birisidir. Bütün özellikleri aynı olan telefonlar arasında fiyat farkını ortaya çıkaran detaylardan birisidir.
  4. RAM: İşlemci hızında olduğu gibi RAM’de telefonun hızlı çalışması için oldukça önemli. Bu nedenle iki seçenek arasında kaldıysanız RAM’i daha büyük olanı tercih edebilirsiniz.
  5. Ekran Boyutu: Akıllı telefonlarda ekran boyutu da oldukça önemli detaylardan birisi. Yumuk yumuk elleriniz varsa büyük ekran telefonlardan uzak durun.
  6. Hafıza Özellikleri: Telefonun standart hafızası özellikle fazlaca resim ve video çekecek olanlar için önemli bir detay. Ayrıca harici hafıza kartı ile ne kadar daha alan açabileceğinizi değerlendirmenizde göz önünde bulundurun.
  7. Kamera Çözünürlüğü: Çok fazlaca video ve fotoğraf çekecekseniz kamera çözünürlüğünün fazla olmasına dikkat edin. Bunların haricinde bir çok cep telefonu karşılaştırma sitesi, kameranın sahip olduğu fonksiyonları da gösterecektir. Bunları da ayrıca göz önünde bulundurun.

Ayrıca pek çok cep telefonu özellik kıyaslamalarını “BOY AYNASI menümüzde bulabilirsiniz.

Kaynak:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

Bunlarda İlginizi çekebilir:
Android Cihazlar İçin En İyi Uçak Oyunları 12
Android Cihazlar İçin En İyi Uçak Oyunları

Netflix’ten Dizi veya Film İzlemek Adil Kullanım Kotasını (AKK) Ne kadar Etkiler? 1
Netflix’ten Dizi veya Film İzlemek Adil Kullanım Kotasını (AKK) Ne kadar Etkiler?

DNS Flush Nedir? DNS Ön Belleği Nasıl Temizlenir? 1
DNS Flush Nedir? DNS Ön Belleği Nasıl Temizlenir?

Bilgisayarlarımızda Bahar Temizliği Yapalım 1
Bilgisayarlarımızda Bahar Temizliği Yapalım

Instagram için Doğru Hashtagler Nasıl Bulunur? 2
Instagram için Doğru Hashtagler Nasıl Bulunur?

Kapat