Chrome Çökme Sorunu Nasıl Çözülür ?

Chrome Çökme ve Donma sorunu

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Merhaba. Bu yazımızda Chrome çökme sorunu için çözüm önerileri sunacağız. Chrome sıkça donuyor veya çöküyorsa aşağıdaki işlemleri yapmanız sorununuzun çözümünde yardımcı olacaktır.

Aslında Chrome bir çok tarayıcıya göre daha az sorun çıkartır. Ancak bazen Chrome çökme sorunu yada Chrome donma sorunu ile karşılaşabilmekteyiz.

Chrome sıkça donuyor veya çöküyorsa aşağıdaki işlemleri yapmanız sorununuzun çözümünde yardımcı olacaktır.

Chromu’u Yeniden Başlatın

Chrome sıkça donuyor veya çöküyorsa, onu tamamen baştan başlatmayı deneyin. Bunun için Menü > Çıkış yolunu izleyin veya Ctrl + Shift + Q‘ya basın. Pencerenin köşesindeki X’e basarak kapatırsanız, ayarlarınıza bağlı olarak Chrome arka planda çalışmaya devam edebiliyor. Bu yüzden önerdiğimiz yolu izleyin.

RAM durumunuzu kontrol edin

PC’nizdeki RAM miktarı kısıtlıysa, web siteleri kilitlenebilir. Kullanmadığınız sekmeleri kapatın ve indirmeleri duraklatın. Bilgisayarınızdaki diğer programları da kapatmayı deneyin.

Chrome’u Güncelleyin

Yardım > Hakkında > Google Chrome hakkında yolunu izleyerek güncellemelerin alınıp alınmadığını kontrol etmek, iyi bir fikir olacaktır.

Eklentileri Kontrol Edin

Menü > Daha fazla araç > Uzantılar sayfasında hangi eklentileri yüklediğinizi kontrol edin. Kullanmadığınız eklentileri devre dışı bırakın veya kaldırın. Çok fazla eklenti tarayıcınızı yavaşlatabileceği gibi kötü niyetli eklentiler, Chrome’un çalışmasını olumsuz etkileyebilir.

Eklentileri tek tek devre dışı bırakmak istemiyorsanız, bir gizli gezinti penceresi açın. Gizli mod, varsayılan olarak tüm eklentileri devre dışı bırakacaktır. Burada bir web sitesinin eklenti yüzünden çöküp çökmediğini kolayca anlayabilirsiniz.

Chrome’u Baştan Yükleyin

Chrome’u sıfırlayarak veya baştan yükleyerek Chrome çökme sorununu engelleyebilirsiniz.

Dahili sıfırlama işlevine Menü > Ayarlar > Gelişmiş > Ayarları orijinal varsayılanlarına geri yükle üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu işlev, yer işaretlerinden geçmişe, kayıtlı parolalardan ayarlara her şeyi sıfırlayacaktır.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol