• DOLAR
  3,6780
  % 0,33
 • EURO
  4,3229
  % 0,19
 • ALTIN
  151,5379
  % -0,30
 • BIST
  107.302
  % 0,29


Chrome ve Firefox’un Ram Tüketimine Çare Olacak Eklenti

Chrome ve Firefox’un Ram Tüketimine Çare Olacak Eklenti

Sık karşılaşılan problemlerden biri olan Chrome ve Firefox’un Ram Tüketimine Çare Olacak Eklenti yazımız ile karşınızdayız.

Google Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları ile açtığınız sekmelerin yüksek ram tüketimine sebep olduğunu biliyorsunuz. Bu sekmeler yüzünden bilgisayarınızı kilitlendiği bile olur.

Chrome ve Firefox’un Ram Tüketimine Çare Olacak Eklenti

OneTab eklentisi, Google Chrome veya Firefox tabanlı web tarayıcılarını kullananların faydalanabilecekleri tarayıcı eklentileri arasında yer alıyor ve çok sekmeli gezintilerin PC’lerdeki sistem kaynağı tüketimini düşürmek için hazırlanmış.

Zira web tarayıcıları bir kaç sekmeden sonra inanılmaz miktarlarda hafıza harcamaya başlayabiliyorlar ve bu durum düşük bellekli bilgisayarlarda çok büyük performans sıkıntılarına neden oluyor.

OneTab sayesinde tarayıcınızda açık olan tüm sekmeleri tek bir sekmede bir liste haline getirebiliyor ve böylece tek sekmeyle gezintinize devam edebiliyorsunuz. Daha sonra listedeki web sitelerine tıkladığınızda yeni bir sekme açabiliyor ve kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Eklenti oldukça kolay bir kullanıma sahip ve kullanırken tek yapmanız gereken OneTab eklenti logosuna tıklamak. Otomatik olarak tüm sekmeleriniz bu sayede liste haline getirilecektir ve kullanıma hazır hale gelecektir. Eklentinin üreticisi bu listelerin herhangi bir şekilde saklanmadığını ve 3. partiler ile paylaşılmadığını da belirtiyor.

Chrome ve Firefox'un Ram Tüketimine Çare Olacak Eklenti

Dilerseniz hazırlanan listeyi web sayfası olarak kaydedebiliyor ve istediğiniz kişilerle de paylaşabiliyorsunuz. Böylece başkalarının sizin gezdiğiniz web sitelerinden faydalanmalarını sağlamanız da mümkün hale geliyor.

Eğer iğnelenmiş sekmeleriniz varsa, OneTab bu sekmeleri dokunmadan bırakıyor ve böylece her zaman önemli sekmelerinizi birer sekme olarak korumaya devam edebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı ve performansa etkileri nedeniyle OneTab’ı denemeden geçmemenizi öneriyorum.

OneTab Chrome için İNDİR

OneTab Firefox için İNDİR

RAM Bellek Nedir, Nasıl Çalışır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.