Chrome’da yanlış URL Adres Önerilerini Silme Nasıl Yapılır ?

Chrome'da yanlış URL Adres Önerilerini Silme Nasıl Yapılır ?

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Google Chrome’da yanlış bir web adresi yazdığınızda bu yazdığınız adres chrome hafızasına kaydedilerek her seferinde bu yanlış url adresi size önerilir. Peki Chrome’da yanlış URL Adres Önerilerini Silme Nasıl Yapılır ?

Chrome yanlışlıkla yazdığınız web adreslerini otomatik öneriler için saklamakta ve bu web adresleri daha arama çubuğuna ilk harfi yazar yazmaz doğrudan karşınıza çıkar. Bu bazen sinir bozucu olabiliyor. Örneğin bir ara arana çubuğa sitemizin adresini teknolojidolabi.com yazacağınıza yazacağınıza, teknoljidolabi.com yazdınız,   sonrasında her seferinde klavyede tekno ile başladığınızda size yanlış yazdığınız teknoljidolabi.com önermesini getirecektir.

Chrome’da yanlış URL Adres Önerilerini Silme Nasıl Yapılır ?

Yukarıda verdiğimiz teknolojidolabi.com sitemizin örneğinden yola çıkarak Chromede otomatik öneri web adreslerinin nasıl silineceğini anlatalım.

– Chrome adres çubuğuna “tekno” gibi bizim sitemizin adresinin ilk birkaç harfini yazalım.

–  Chrome daha önceden girdiğimiz yanlış olan URL’yi yani  teknoljidolabi.com adresini otomatik öneri olarak karşınıza çıkarmaya başlayacak

– Bu yanlış URL vurgulanmaya başladığında, klavyenizden Windows’ta Shift + Del , Mac’te ise Fn + Shift + Delete tuşlarına basın.

– Bu işlemi uyguladıktan sonra Chrome artık size yanlış URL göstermeyecektir.

Bu işlemin aynısın Mozilla Firefox’ta da uygulayabilirsiniz.

> Chrome’da Yer İşaretlerini Dışa Aktarma Nasıl Yapılır?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol