Cihazınızın IMEI numarasını bulmanın 7 farklı yolu!

Cihazınızın IMEI numarasını bulmanın 7 farklı yolu! 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Siz siz olun, cihazınızın başına birşey gelmeden (hatta mümkünse hemen alır almaz) cihazınızın IMEI numarasını kaydedin. Alacağınız bu küçücük, 2-3 dakika sürecek işlem ilerde başınızın ağrımasını engelleyebilir. Bir cihazın IMEI numarasını bulmak için farklı yöntemleri sizler için irdeledik. Buyrun:

Cihazınızın IMEI numarasını bulmanın 7 farklı yolu!

1.Telefon uygulamasından kod tuşlayarak bulma

En bilindik ve kolay yöntemlerin başında geliyor bu işlem. Uygulaması gayet basit. Öncelikle telefon uygulamanızı açıp, tuş takımına erişmelisiniz (tıpkı bir arama yapar gibi). Telefon tuş takımını açtıktan sonra “*#06#”(tırnak işaretleri içindeki- yıldız kare sıfır altı kare-) kodunu girdiğinizde cihazınızın ekranında IMEI numaranız gözükecek. Eğer gözükmezse “ara” tuşuna basın.

imei_turkish_1-w782

İsterseniz *#06# ‘yi kişilere ekleyebilir bi dahaki sefere bu kodu hatırlamak zorunda kalmazsınız. Çıkan IMEI kodunu unutmayacağınız ya da güvenli olan bir yere kaydedin.

2.Bataryadan okuma

Bataryadan IMEI okuma yöntemi maalesef HTC One, Nexus 4, Nexus 5 vs gibi arka kapağı çıkarılamayan cihazlarda uygulanamıyor. Fakat Samsung, LG ve HTC’nin ve Sony’nin kimi modellerinde bu işlemi yürütebilirsiniz.

Bunun için önce cihazınızı kapatın ve bataryasını çıkarın. Ya bataryanın üzerinde ya da batarya yuvasının zemininde telefonunuzun 15 basamaklı IMEI numarasını göreceksiniz.

imei_battery

1 2 3

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol