1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. Clash Of Clans Genel Bilgiler

Clash Of Clans Genel Bilgiler

Clash Of Clans Genel Bilgiler

Arkadaşlar sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri hazırladık, derledik ve topladık.

Savaşta Askerlerimi Nasıl Kontrol Ederim?

Savaş sırasında yerlestirilen ordular, kendi kendilerini yönetirler. Sizin hiçbir şekilde müdahaleniz olamaz. Ancak her ordu birimin farklı öncelikleri vardır. Barbar, okçu, Sihirbaz,Ejderha ve P.E.K.K.A karşılarına çıkan ilk hedefe saldırırlar, Goblinler ilk önce kaynaklara hücüm ederler, Devler öncelikle savunmaya saldırırlar, Duvar Yıkıcılar adında olduğu gibi duvarlara saldırıda bulunurlar, Balonlar öncelikle savunmayı çökertirler ve Şifacılar iyilestirmede kullanılır.

Savaştan Sonra Hayatta Kalan Askerlere Ne Oluyor?

Savaş sonrası ordularımız yok olmaktadır. Bunun nedeni Clash Of Clans oyunun stratejik önemidir. Yeterli seviyede orduyla savaş kazanmak sizlere iksir bakımından katkıda bulunacaktır. Bu yüzden askerlerimizi dikkatli koşullandırmamız gerekiyor. Doğru sayıda askerle mücadele etmek sizlere hem savaşı kazandırır hemde gereksiz iksir harcamasından kurtarır.

Kalkan Nedir? Nasıl Çalışır?

Kalkan başlangıçta 3 gün hediye olarak verilir. Bu süre zarfı içerinde gelişim gösterilir. Eğer isterseniz kalkanı kaldırabilirsiniz. Aktif bir kalkanınız yoksa ve oyundan çıktıysanız köyünüz, diğer oyuncuların saldırıları karşısında savunmasız olacaktır. Her saldırı aldığınızda %40 hasar gördüğünüzde 12 saat kalkan, Ana bina yıkıldığında 16 saatlik kalkan otomatik olarak aktif olur.

Köyüme Yapılan Saldırıların Tekrarı Nasıl İzlenir?

Artık yeni gelen güncellemeyle, aldığınız saldırılarıda izleyebilirsiniz. Bunun için Savaş Günlüğünden; saldıran kişinin karşısında TEKRAR diye bir buton var. Buna bastığımız anda aldığımız saldırıları tekrar izleyebiliriz. Yalnız şöyle bir durum var. Sistem otomatik yenilendiğinden, sadece son iki ya da üç saldırıyı izleyebilirsiniz. Eskilere dönük saldırılara bakılamaz.

Bina Yükseltmeleri Nasıl Yapılır?

Üzerlerine dokunarak, Yükselt seçeneğine basıp yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Köy binanızı yükseltmek sizlere yeni binaların, kulelerin,topların ve savunmaların kilidini açacaktır. Yükseltme gerçekleşen birin saldırıda, üretimde bulunmaz. Sadece kamplarda yer rezervi tutulmaktadır.

Klan Nasıl Kurukur? veya Bir Klana Nasıl Üye Olunur?

Bir klana katılmak için, klan kalesini yeniden inşaat etmemiz gerekmektedir. İnşaat bitince dokunup katılmaya ya da bir klan oluşturmayı seçebilirsiniz. Klan kalesi savunmada, savaşta sizin işinize çok fazla yarayacaktır. Hayat kurtarma niteliğindedir.

Ödül Sistemi Nasıl Çalışır?

Diğer oyunculara karşı savaşırken, savaşın sonucuna bağlı olarak ödül kazanır ve ya kaybedersiniz. Ayrıca saldırıya uğradığında da savunma birliklerinin savaşı kazanıp kazanmadığına bağlı olarak puan kazanır veya kaybedersiniz.

Eşleme Düğmesi Nasıl Çalışır?

Oyuncular arasındaki eşleştirme tamamen sahip olduğunuz kupa sayısına bağlıdır. Bu yüzden sahip olduğunuz kupa sayısına yakın bir düşmanla eşleşmektesinizdir. Levelin pek fazla etkisi olmamaktadır.

Klan Puanım Tüm Üyelerin Puanından Neden Daha Düşüktür?

Klan puanı, tüm klan üyelerinin ağırlıklı puanlarını kullanan bir formülün kullanımıyla hesaplanır. Bu puan tüm üyelerin puanlarının toplamı değildir. Klan puanı daha rekabetçi ve adil bir klan sıralaması oluşturmaya izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Bağlantım Kesildiğinde Ödüllerimi Nasıl Alırım?

Hangimizde olamıştır ki bu? Savaşı kazanmışızdır veya yarıdayken bağlantı kesildi butonuyla karşılaşmışızdır. Köyümüze döndüğümüzde puanımızın gittiğini fark ederiz. Ne yazık ki bunları geri alma şansımız yok. Unutmayalım ki saldırı yaptığımız düşman da sizin saldırılarınızdan kupa almak ya da kaybetmek zorundadır . Sinirlerimizi bozmadan sakin olmaya çalışmamız en iyisidir.

 

Yorum Yap

Yorum Yap