Cortana ile Windows 10’da nasıl yardım alınır?

Cortana ile Windows 10’da nasıl yardım alınır?

Microsoft’un yapay zeka karakteri Cortana üzerinden Windows 10 cihazlarda yardım alabilirsiniz. Peki Cortana ile Windows 10’da nasıl yardım alınır?

Cortana, Windоws 10 işletim sisteminde yer alan sizin kişisel yardımcınızdır. Apple’ın sesli asistanı Siri ile aynı mantıkta çalışan Cortana sesli asistanı sayesinde Windows 10 üzerinde karşılaştığınız problemler konusunda yardım alabiliyorsunuz.

Cortana’yı kullanarak Windows 10 üzerinden nasıl yardım alınır ve yapılması gerekenler nelerdir bakalım.

Cortana ile Windows 10’da nasıl yardım alınır?

Cortana şu an için Windows 10 yüklü olan her cihazda bulunuyor. Ancak Microsoft’un yardım için sunduğu bu asistan hizmetini kullanabilmeniz için belirli ayarlar yapmanız gerekiyor.

Peki, Windows 10‘da yardım almak için kullanacağınız Cortana nasıl etkinleştirilir ve kullanılı öğrenelim.

1 Cortana şu an için Windows 10 yüklü olan her cihazda bulunuyor. Türkiye bölgesi ve Tükçe dil seçeneği için henüz destek verilmediği için öncelikle bilgisayarınızı Bölge Ve Dil Ayarları sekmesinden ABD İngilizce yapmanız gerekiyor.

2 Dil ve bölge değişikliği sonrası aktif olacak olan Cortana‘yı, Ayarlar sekmesinde “Cortana” şeklinde aratarak aktif hale getirebilirsiniz.

Sesli komut ile çalışan Cortana ile Windows 10 ile yaşadığınız sorunlar için kolayca destek alabilirsiniz.

Takıldığınız ve yönelttiğiniz tüm sorulara en sağlıklı ve mantıklı yanıtları vermek adına bilgisayarda veya webde arama yapacak olan Cortana, sonuçları önünüze getiriyor. Cortana’nın yakın bir gelecekte Türkçe dil desteği ile güncelleneceği de gelen bilgiler arasında…

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?