Cortana ile Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır ?

Cortana ile Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır ?

Merhaba! Windows 10’da bir takım problemlerle karşılaşıyorsanız Windows 10’da nasıl yardım alınır yazımızda bulabilirsiniz.

Microsoft yardım sayfası üzerinden sorunlar hakkında destek alınabilmesinin yanı sıra, geliştirilen yeni yapay zeka ile Windows 10’da karşılaştığınız sorunlarla ilgili yardım almanız mümkün. Peki, Windows 10’da nasıl yardım alınır?

Windows 10’da Nasıl Yardım Alınır ?

Cortana ile Windows 10’da yardım alabilirsiniz  ancak Türkiye bölgesi ve Tükçe dil seçeneği için henüz destek verilmediği için öncelikle bilgisayarınızı Bölge Ve Dil Ayarları sekmesinden ABD İngilizce yapmanız gerekiyor.

Dil ve bölge değişikliği sonrası aktif olacak olan Cortana‘yı, Ayarlar sekmesinde “Cortana” şeklinde aratarak aktif hale getirebilirsiniz. Sesli komut ile Windows 10 üzerinde yaşadığınız sorunlar hakkında Cortana ile destek alabilir ve sonuca ulaşabilirsiniz.

Windows 10'da Nasıl Yardım Alınır ?

Windows 10’da yardım almanın bir yoluda

Öncelikle buraya tıklayarak Microsoft’un Windows 10’da nasıl yardım alınır sayfasına gidin.

1 Bu alanda bulunan “Yardım alın uygulamasını açma” butonuna tıklayın.

Windows 10'da Nasıl Yardım Alınır ?

2 Bir karşılama penceresi çıkacaktır. Burada yaşadığınız, karşılaştığınız sorunları ve kullandığınız işletim sisteminin sürümünü kısaca yazarak Sonraki adımla devam edeceksiniz.

Windows 10'da Nasıl Yardım Alınır ?

3 Diğer adımda hangi donanım veya yazılımla ilgili yaşadığınız sorunu seçmek adına bir pencere açılacaktır.

Windows 10'da Nasıl Yardım Alınır ?

4 Buradan yaşadığınız sorun ne ile alakalı olduğu seçiyoruz ve Windows 10 destek alma işlemi için devam ediyoruz.

Destek almak için sanal temsilci bir bot olarak çalışmaktadır. Eğer yaşadığınız sorulara cevap veremeyecek bir arıza, hata ve sorunlar nedeniyle karşılaşırsa sizi telefonla destek için 0850 390 2777 numarayı aramanız veya diğer Microsoft yardım için sizi diğer platformlara yönlendirmek için link adresi verecektir.

Windows 10 yardım alma konusunda bir çözüm daha paylaşım. Windows 10’da “Hızlı Yardım” diye bir fonksiyon bulunmaktadır.

Yardıma ihtiyaç duyan kişi bir yardımcıdan (bir arkadaşından veya Microsoft Destek‘ten) yardım ister. Her iki taraf da Hızlı Yardım‘ı başlatır ve yardımcı, yardım isteyen kişiye bir güvenlik kodu gönderir. Yardım isteyen kişi kodu girer ve bilgisayarının denetimini uzak bağlantı üzerinden alıp yardım sağlayacak olan yardımcıya izin verir.

Peki Windows 10 hızlı yardım nasıl açılır?

Başlangıç düğmesini seçin > Windows Donatıları > Hızlı Yardım seçeneklerini seçin veya görev çubuğu üzerindeki arama kutusunu seçip Hızlı Yardım yazın ve ardından listedeki sonuçlar arasından Hızlı Yardım‘ı seçin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

5 yorum

  1. Aramadığım yer kalmadı keşke daha önce sitenizi ziyaret etseydim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.