• DOLAR
  3,4872
  % -0,03
 • EURO
  4,1888
  % 0,12
 • ALTIN
  147,1400
  % 0,10
 • BIST
  104.918
  % -1,52


Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek

Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek

Dailymotion gibi büyük video izleme sitelerinden izlediğimiz bazı şeyler hoşumuza gidiyor.Onları uzun süre saklamak isteyebiliyoruz. Peki beğendiğimiz bir video varsa ve saklamak istiyorsak Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek nasıl olacak.

Günümüzün en fazla ilgi gören siteleri, video yayınlama siteleridir.Giderek önem kazanan ve artık günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen online video seyretme siteleri sayesinde birçoğumuz önemli anlarımızı videolar şeklinde kaydederek bu video paylaşım sitelerinde paylaşıyoruz ve kalıcı hale getiriyoruz.

Bunların en büyük örneği olan YouTube ve yanı sıra gelişmekte olan ve o kadar popüler olmasa bile insanların ilgisini çekmeyi başarabilen Dailymotion sitesidir. Birçok anımızı, müziklerin kliplerini ve keyifli, komik videoları Dailymotion da  paylaşıyoruz.

Peki bu videoları depolamamız gerektiğinde veya internet bağlantısının olmadığı durumlarda ve internet erişiminin olmadığı cihazlarda bu videoları seyredebilmek için ne yapmamız gerekir? Yazımızda Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek nasıl yapılır anlatıyoruz.

Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek

Bu sorunun cevabı olarak birçok yardımcı video indirme programı önerilebilir. Fakat bu programlar hem kurulum gerektirmekte hem de birçoğu ücrete tabi olmakta.

Bu yazımızda ücretsiz olarak ve herhangi bir program kullanmadan daha az zahmetli bir şekilde  Dailymotion’dan internetten programsız video indirme işlemini nasıl gerçekleştirebilirsiniz  anlatıyor olacağız.

dailymotion’dan video indirmek için dailymotion video indirme sitesi KeepVid isimli servisi kullanacağız. Keepvid’i tarayıcılarınızda çalıştırabilmek için bilgisayarınızda Java’nın yüklü olması gerekmektedir.

Java’yı indirmek için:Java Runtime Environment İNDİR  / Java Programlama Dili ve Yazılım Platformu

Dailymotion video indirme sitesi KeepVid bize Facebook video indirme, YouTube video indirme gibi konularda yardımcı oluyor ve farklı kalite seçenekleri sunarak farklı formatlarda videoları bilgisayarımıza kaydetmemize izin veriyor.

Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek

Video indirme işleminin ilk ayağında Java’yı bilgisayarımıza yükledikten sonra Online Video İndirici Sitesi KeepVid’e buraya tıklayarak erişiyoruz.

KeepVid’i açtıktan sonra tarayıcımızda açık olan videonun bağlantısını tarayıcımızın adres çubuğundan kopyalayarak aşağıdaki resimde işaretlenen yere yapıştırıyoruz.

Bağlantıyı kırmızı çubukla işaretlenmiş bölüme yapıştırdıktan sonra yeşil kare içerisindeki “Download” tuşuna tıklıyoruz. Bu adımdan sonra bize video için indirme seçenekleri sunulacaktır. Burada video kalitesi ve çözünürlüğü ile video formatını belirleyebiliyoruz:

Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek
Kırmızı kare içerisinde listelenen seçenekler arasından hangi formatı ve kaliteyi tercih ediyorsak şeçiyoruz ve üzerine tıklıyoruz. Bu adımdan sonra normal bir dosya indirme işlemi gibi video indirme işlemi başlayacaktır. Kırmızı kare içerisinde yer alan seçenekler her videoya göre değişmektedir.
Dailymotion’dan Programsız Video İndirmek
Bu nedenle indireceğiniz videoda daha fazla veya daha az kalite ve format seçeneği bulunabilir. Değişmeyen tek şey ise indirme yöntemi. İşte internetten programsız video indirme bu kadar zahmetsiz bir işlem.
Kaydet
Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.