Donan Android telefonunuzu nasıl yeniden çalıştırırsınız

Android Lollipop’ta klavye ayarlarını değiştirme 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Android akıllı telefonunuz ya da tabletiniz aslında daha küçük bir kalıba sokulmuş bilgisayarlar. Ve diğer tüm bilgisayarlar gibi onlar da donabilir, çökebilir ya da en olmadık anlarda hata verebilirler. Peki bunlar sizin cihazınızda olduğunda ne yapmalısınız? İşte size donan Android cihazınızı ya da uygulamanızı normale döndürebilmeniz için birkaç tavsiye…

Durmaya Zorlayın

Düzgün çalışmayan ya da donan bir uygulama ile karşılaştığınızda, başlangıç tuşuna basmanın sizi bütün dertlerden kurtaracağını düşünebilirsiniz. Ne yazık ki bu sadece sizi başlangıç ekranına getirirken arkada sorunlu uygulama da çalışmasını hala sürdürüyor olacak. Uygulamayı durmaya zorlamak için birkaç yöntem var.

1

“Ayarlar” bölümüne yönelin ve buradan “Uygulamaları” seçin. Bu bölümde “İndirilmiş Uygulamalar” bölümünden uygulamayı seçip, “Durmaya Zorla” seçeneğini seçin. Çalışan uygulamalar için biraz daha kolay bir seçenek ise “Çalışan Uygulama” bölümünden uygulamayı durdurun.Bu uygulamayı kapatacaktır, isterseniz siz de sonrasında telefonu baştan başlatabilirsiniz.

Telefonunuzu baştan başlatın

Telefonunuzdaki sorunlarla başa çıkmanın en kolay yollarından biri cihazı baştan başlatmak. Telefonunuz donmasına rağmen eğer hala kontrollere erişiminiz varsa ve çalışıyorsa, güç tuşuna birkaç saniye basılı tutun. Kullandığınız sisteme göre farklı seçenekler içerse de ekranda çıkan pencereden telefonunuzu kapatmayı seçin ve ardından yeniden telefonunuzu başlatın.

1 2

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol