1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Şimdiki çıkan telefonlara bakıpta Dünyanın en çirkin 5 Telefonu ‘nu zamanında nasıl alıp kullanmışsız hayret etmemek işten değil!

Cep telefonu piyasası geçen yıllar içerisinde acaip evrim geçirdi. Hem teknik ve hemde tasarımsal açıdan büyük gelişmeler yaşanan telefon piyasasında şöyle eskilere gidip zamanında alıp kullanmış olduğumuz görsel açıdan iğrenç durumda (tabii şimdiki bakışla) olan telefonlara bakmaya ne dersiniz.

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

1# Samsung NPH-N270 Matrix

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Matrix filminin poüler olduğu dönemde yapılmış bir cihaz.  Samsung’un NPH-N270 Matrix adını verdiği telefonu, Matrix evreni kadar karmaşık bir tasarıma sahipti. Kapaklı şekilde hazırlanan hoparlör tasarımı ve gerçekten biçimsiz kasa tasarımıyla dikkat çeken telefon 500 dolar fiyatıyla da kullanıcıları kendinden uzaklaştırmayı başardı.

2# Siemens Xelibri 6

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Siemens Xelibri 6 modeli, makyaj malzemelerini andıran tasarımıyla kadınları hedef alsa da cinsiyetçi tasarım anlayışı ile beklenenin tam aksine fazla tepki çekti. Ekranın bulunduğu kapak ve özellikle tuş dizilimi son derece başarız olan modelin pazarda ömrü de uzun olmadı.

3# Vertu Signature Cobra

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

2006 yılında tam 310 bin dolar fiyatı ile dünyanın en pahalı telefonu olarak tanıtılan Vertu Signature Cobra, kullanılan malzeme türleri ile çok ilgi çekse de tasarımı ile de bir o kadar beğenilmedi. Altın, zümrüt ve deri malzemeden üretilen Signature Cobra, üzerindeki yılan motifi ile belirsiz bir kitleyi kendine hedef aldı.

4# Motorola V100

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Motorola, SMS çılgınlığının zirveye ulaştı yıllarda, telefon kullanıcılarının çok daha hızlı mesaj atabilmesi için QWERTY dizilimli klavyeye sahip bir telefon hazırladı. Motorola V100, bu özelliği ile farklılık yaratırken, geri kalan tasarımsal özellikleriyle tam bir fiyasko oldu. Tasarım olarak bir telefondan ziyade, databank ve hatta eski el konsollarını andıran Motorola V100, bir telefon olduğu konusunda ikna etmekten uzak kaldı.

5# Nokia 7600

Dünyanın en çirkin 5 Telefonu

Nokia ve Symbian işletim sisteminin altın çağlarını yaşadığı yıllarda, tasarım noktasında sona gelen Nokia, artık ne yapsam derken karşımıza 7600 çıktı. Damla tasarımı ile sıra dışı görünen telefon, kalın ve ağır kasası ile ergonomiden uzak olan 7600, mantıksız tuş dizilimi ile de çok zor bir kullanım sunuyordu. Gerçek anlamda “farklı” olmak isteyenler ise bu telefonu kaçırmadı!


İlk olarak 9 Ocak 2007’de Steve Jobs tarafından tanıtılan ve döneme göre bir devrim olan ilk iPhone’dabu zamana kadar iPhone’un değişimini anlattığımız İlk İphone’dan bugüne iPhone Tarihi yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap