Dünyanın En Pahalı 10 Saati

Dünyanın En Pahalı 10 Saati

Sadece Sınırsız Paraya sahip olanların alabileceği Dünyanın En Pahalı 10 Saati ‘ni meraklıları için derledik.

Saat, zamanı ölçmeye yarayan alettir. İki farklı zaman arasındaki farkı insanlar tarafından oluşturulan ölçüler dahilinde ölçmeyi sağlar.

Saat, ilk defa M.Ö. 4000’lerde Mısır’da kullanılmaya başlanmıştır. Mısırlılar, Güneş’in her gün belirli bir düzende doğup battığını keşfetmişti. Bundan yararlanarak güneş saatini icat etmeyi başardılar. Bu saat çeşidinde dik duran bir cismin güneşin geliş açısına göre oluşturduğu gölge boyuna bakılarak saat hesaplanıyordu. Ancak güneş saatinin bir eksikliği vardı. Geceleri güneş olmadığından dolayı çalışamıyordu. Bunun üzerine Antik Mısırlılar kum saati ve su saatini icat ettiler.

Herkesin saatlere bakış açısı farklıdır. Bazen sadece zamanı söylemeye yarayan bir parça, moda aksesuarı veya ikonu, sembol ya da bir koleksiyon parçasıdır.

Sahip oldukları özellikleri göz ardı etmeyerek, evrilen kullanıcı profili beraberinde oluşan söz konusu ihtiyaçlara cevap vermek maksatlı bünyesine pek çok özelliği dahil eden saatler, oluşturduğu yeni yapısıyla başta erkekler olmak üzere, “zorunlu aksesuarlar” listesinin ilk basamaklarında yerini aldı.

Dünyanın En Pahalı 10 Saati

Bugün, saat üreticileri sayılamayacak kadar çeşitli özelliklerde, çok fonksiyonlu, farklı stillerde ve fiyatlarda saatler üretiyor. 50 dolar Timex Ironman’dan 10,000 dolar Rolex Oyster Perpetual marka saate kadar herkesin beğeni ve ihtiyacını karşılayacak saatler bulunur. Bu yazımızda saat tutkunları için Dünyanın En Pahalı 10 Saati’ni derledik.

10- Piaget Embarador Temple

10- Piaget Embarador Temple

George Piaget tarafından, 1874 yılında İsviçre’de “La Cote Aux Fess” köyünde kurulan Piaget SA, kurulduğu günden bu yana yürüttüğü mücevher-saat çalışmasını Richemont Group tarafından uygulama yoluna gidiyor.

Jackie Kennedy, Gina Lobbogridga, Andy Warhol gibi isimler beraberinde ününü dünyaya duyuran firma, bir asrı aşkın süredir gerçekleştirdiği işi, belirli bir kesime hitap etmekle sınırlı tutmuş gözüküyor.

Firmanın söz konusu saati “Embarador Temple” ise sahip olunan söz konusu politika çerçevesinde şekilleniyor. Bu şaheserin fiyatı 3 milyon 300 bin dolar olarak belirlenmiş durumda.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sayenizde . Iyi çalışmalar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?