Dünyanın En Pahalı Telefonu!

Dünyanın En Pahalı Telefonu yazımızda Lüks telefon piyayasında bulunan

Her yeni çıkan cep telefonu yeni eklenen özellikleri ile bir öncekinden daha pahalı olarak piyasaya çıkıyor. Özllikle ülkemizdeki vergiler göz önüne alındığında bu telefonların yurdumuzdaki satış fiyatları neredeyse el yakıyor. Ancak bazı telefonlar varki fiyatları bir servet değerinde olabiliyor.

Dünyanın en pahalı telefonları kişiye özel üretilmekte ve üzerlerinde altın, elmas, yakut gibi değerli taşlar bulunuyor. Ve ayrıca bu pahalı telefonlar dünyada sayılı birkaç kişi için satışa çıkıyor.

Pahalı telefonları merak ediyorsanız sizin için Dünyanın en pahalı 10 telefonunu bir araya getirdik.

Dünyanın En Pahalı Telefonu!

İşte Dünyanın her biri bir servet değerinde en pahalı 10 telefonu!

FALCON Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Dünya’nın en pahalı telefonu olarak da bilinen Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond sahibine tam tamına 48.5 milyon dolara mal oldu.

Cihaz 24 ayar altından yapılmış ve arka kasasında kocaman bir Pembe Elmas ile süslenmiş. Telefon ayrıca bir platin kaplama ve hack için özel bir koruma yazılımı ile birlikte geliyor. Bu cihaz şu an Asya‘nın en zengin adamı olan Hintli işadamı Mukesh Ambani‘nin karısı Nita Ambani‘nin değerli bir mülkiyeti.

Stuart Hughes iPhone 4S Elite Gold

Sıradaki en pahalı telefon Stuart Hughes tarafından tasarlanan özel bir iPhone 4S.

Telefonun çerçevesi el yapımı ve toplamda 100 karattan 500 çarpıcı elmasla kaplanmış. Arka paneli ve logosu ise 24 ayar altından yapılmış. Logoda ayrıca 53 elmas barındırılıyor. iPhone home tuşu olarak adlandırdığımız tuş 8.6 karatlık bir elmas olarak karşımıza çıkıyor.

Cihaz ayrıca Opal, Pietersite, Charoite, Rutile Quartz, Star Sunstone gibi nadir taşların yanı sıra, bir T-REX‘ten cilalanmış orijinal dinozor kemiği parçalarına sahip katı Platinum’dan yapılmış bir kasa içerisinde geliyor. Son olarak cihaz şu an 9.4 milyon dolar değerinde.

Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose

Sıradaki en pahalı telefon ise yine Stuart Hughes tasarlanan özel bir iPhone 4.

Telefon katı gül ve altın alaşımından yapılmıştır ve 100 karattan oluşan 500 pırlantaya sahiptir. Logosu 53 pırlanta ile süslenmiş ve home tuşu 7.4 karat tek kesimli pembe bir pırlantaya sahip. Telefon 7 kg‘lık muhteşem bir granit sandık içinde geliyor. Son olarak telefon 8 milyon dolar değerinde.

Goldstriker iPhone 3GS SUPREME

Bu iPhone 3GS de Stuart Hughes tarafından tasarlanmış ve 271 gram 22 ayar altından yapılmıştır. Ön çerçeveler 136 pırlantaya ev sahipliği yapıyor, arka logosu 53 pırlantaya sahip ve home tuşu da diğer cihazlara benzer bir şekilde 7.1 ayar pırlantayla kaplı. 3.2 milyon dolar değerinde olan telefon, tek bir granit bloğundan yapılmış bir özel bir granit sandıkta satılmaktadır.

iPhone 3G Kings Button

Peter Aloisson tarafından tasarlanan bu iPhone 3G, 18 ayar sarı altın, beyaz altın ve gül altından oluşuyor. Telefonun sahip olduğu beyaz altın şerit 138 adet özel kesim pırlanta ile süslenmiş ve home tuşu üzerinde 6.6 karatlık bir pırlanta bulunuyor. Telefonun değeri ise tam tamına 2.5 milyon dolar.

Diamond Crypto Smartphone

Dünyanın en pahalı telefonlarından biri olan Diamond Crypto Smartphone, Peter Aloisson tarafından tasarlandı ve JSC Ancort markası altında kullanıcılara sunuldu. Logosu gül altından yapılmış iken, cihaz katı platin ile üretilmiş. Cihazın ortasında bulunan tuş da gül altından yapılmış ve 28 yuvarlak kesim pırlantaya sahip. Nadir ve az bulunan 10 mavi elmasın yanı sıra toplamda 50 elmas ile birlikte karşımıza çıkıyor. Telefonun her iki tarafındaki ahşap, elle cilalanmış Macassar abanozu ile yapılmıştır. 1.3 milyon dolarlık fiyat etiketi ile de en pahalı telefonlar arasında bulunuyor.

GoldVish LE MILLION

Bu abartılı telefon GoldVish‘in en pahalı cihazı ve dünyanın en pahalı ve özel üretim telefonu olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘nda yer aldı. Tamamı altınla kaplanan cihaz, 18 ayar özel bir beyaz altın alaşımı barındırıyor. Ayrıca 120 karat VVS-1 dereceli elmas özelliği ile de dikkatleri üstüne topluyor. Son olarak cihaz 1 milyon dolarlık bir fiyat etiketiyle de karşımıza çıkıyor.

GRESSO LUXOR LAS VEGAS JACKPOT

Ünlü aksesuar tasarımcısı Gresso tarafından tasarlanan Gresso Las Vegas Jackpot, 200 yıldan daha eski bir Afrika ağacından çıkarılan ahşaptan yapılmış bir arka panele sahiptir. Aynı zamanda siyah elmas ve 180 gramdan fazla altın içermektedir. Her tuş, tuş takımının bir parçası bir taş safir ile geliştirilmiş. Bu telefon da bir önceki telefon gibi benzersiz bir tasarım ile üretilerek 1 milyon dolarlık fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

GoldVish REVOLUTION

İsviçre şirketi Goldvish tarafından yaratıldı. Telefonun yuvarlak kenarları pembe ve beyaz altın, elmas, safir cam ekran ve en iyi deriden oluşuyor. Telefon ayrıca Frederic Jouvenot‘un çıkarılabilir bir analog saatine de ev sahipliği yapıyor. Bu cihazdan 30 adet üretilmesinden dolayı fiyatı da diğerlerine göre biraz daha uygun. 488 bin dolarlık fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

Vertu Signature Cobra

Vertu markasının en pahalı cihazı olan Signature Cobra, kenarlarında sarılı bir yılan desenine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Bu yılan İki zümrüt ve 439 yakuttan oluşuyor. Cihazın tamamı altın kaplama ve çok sayıda değerli taşa sahip. Fransız bir mücevher firması olan Boucheron tarafından tasarlanan cihazın İngiltere’de de el yapımı işçiliği tamamlandı. 8 adet üretilen bu cihazın fiyat etiketi ise 310 bin dolar olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol