Dünyanın En Sağlam Telefonu Torque X01 Özellikleri

Dünyanın En Sağlam Telefonu Torque X01 Özellikleri 1

Son güncelleme: 4 Mayıs 2020

En zorlu koşullara kolayca dayanabilen, beton gibi Dünyanın En Sağlam Telefonu Torque X01 Özellikleri ‘ni yazımızda bulabilirsiniz.

Japon telefon üreticisisi Kyocera tarafından geliştirilen Torque X01, en zorlu koşullara kolayca dayanabilen sağlamlığıyla adından söz ettiren kapaklı bi telefon.

Telefon altı yönden 30 dakika boyunca 1.7 mm/dakika su basıncısına maruz bırakıldı ve 1,5 m derinlikte 30 dakika boyunca suya daldırıldı. Ardından altı saat boyunca kum ve toz (rüzgar hızı 8.9m/saniye, konsantrasyon 10.6g/m3) ile sınandı. Bir kaç kez beş metre mesafeden düşürüldü. Üç saat titreşime (üç farklı yönde, 20-2,000 Hz) maruz kaldı. 1,120 W/m2 güneş radyasyonu ile savaştı ve arka arkaya 10 gün boyunca yoğun nem (% 95 nem) ile uğraştı. Şok test cihazına bağlı bir ünite ile altı yönden üç kez 40G şoka maruz kaldı.

Ve tüm bu testlerden başarı ile geçti.

Dünyanın En Sağlam Telefonu Torque X01 Özellikleri

Torque X01 kapaklı telefon,  ABD ordusunun MIL-STD-810G tedarik standartlarının 18 ayrı kategorisine uyum sağlayan ilk akıllı telefon olarak lanse ediliyor.

Torque X01 telefonda gün ışığında da rahat bir görüş sağlayan 3.4 inç sıvı kristal ekran, Qualcomm Snapdragon 1.1 GHz işlemci, 13 Megapiksel (MP) HD video kayıt özellikli kamera, gürültü ortamlarda kullanmak için 100dB‘ye kadar çıkabilen bir çift ön yüz hoparlör bulunmakta.

Dünyanın En Sağlam Telefonu Torque X01 Özellikleri

Telefon eldivenli parmakları destekleyen dokunmatik tuşlara da sahip.

Telefonda bütünleşik olarak hava, ısı, pusula, basınç, rakım, hava tahmini, adım sayar, gelgit ve balık aktivitesi seviyesi ölçen uygulamalara yer verilmiş. Evet, balık aktivitesi seviyesinin ölçümü bizlerin de dikkatini çekti! Bu uygulamanın özellikleri ise detaylandırılmamış.

Sadece Japonya’da gümüş ve kırmızı renklerle piyasaya sürülecek olan Kyocera Torque X01’in fiyat bilgisi verilmiş değil.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol