Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir

Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir

Hemen hemen hepimiz akıllı telefon yada tablet kullanıyoruz. Bir çoğumuzun da en çok karşılaştığı sorun kullandığımız cihazların ekranlarının çizilmesi.Peki Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir?

Teknoloji gelişiyor buna bağlı olarak ekranlarda gelişiyor. Her geçen gün çizilmelere karşı daha dayanıklı ekranlar karşımıza çıkıyor. Ancak bütün bu gelişmelere rağmen ekranlarımızı çizilmekten koruyamıyoruz.

Bu yazımızda size çizilen ekranlardaki çizikleri nasıl kapatabiliriz bunu anlatacağız.

Ekran Çizikleri Nasıl Giderilir ?

Başlamadan önce belirtmekte fayda var. Ekranlardaki çizikleri belli oranda kapatabiliriz. Fakat çizikler çok derinse bu işlem neredeyse imkansızdır.

Ekran çiziklerini kapatmak için Kaerbonat veya Pudra kullanabiliriz. Öncelikle Karbonat veya Pudrayı 2 ye 1 ölçekte olacak şekilde su ile karıştırıyoruz. Karışımı krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam ediyoruz.

Krem kıvamına gelen karışımı çiziğin bulunduğu noktaya çok fazla olmayacak şekilde sürüyoruz. Bu şekilde ekranımızı 10-15 Dk kadar beklettikten sonra tercihen microfiber bez ile ekranı temizliyoruz. Böylece kısmi çiziklerden kurtulmuş oluyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.