Ekran Kilit Şifresi Unutulan Telefon Nasıl Açılır ?

Ekran Kilit Şifresi Unutulan Telefon Nasıl Açılır ?

Ekran tuş kilidi,  Ekran Kilit Şifresi Unutulan Telefon Nasıl Açılır ? Desen kilidi, PIN yada giriş şifresi olan android cihaz nasıl tekrar çalıştırılır?

Hayatımızda önemli bir yere sahip akıllı telefon yada tabletlerimizn giriş güvenliğini sağlamak için ekran kilitleri  kullanmaktayız. Bu kilitleri desen, pin yada şifre şeklinde oluşturabiliyoruz. Son zamanlarda ekran güvenliği ile ilgili parmak izi okuyucularınıda kullanmaktayız.

Ekran kilit seçenekleri, telefondaki özel şeyleri korumaya yararken bazen unutabiliyor ve telefonumuzu açamıyoruz. Ekran kilidi şifresini unutanlar için en pratik iki çözümü sizlerle paylaşacağız. Tabi bu paylaşımımız android cihazlara yöneliktir.

Ekran Kilit Şifresi Unutulan Telefon Nasıl Açılır ?

1. Yol: Gmail Hesabı ile Aktifleştirme

Akıllı telefonlarımızı ilk aldığımızda kurulum aşamasında telefon, bizden gmail hesabı ister ve hesabımız varsa gireriz. Bu hesabı girdikten sonra ekran kilidi şifremizi belirler ve kurulumu tamamlarız. Unuttuğumuz şifre için 5 kez deneme hakkı veren akıllı telefonlarda 5.denemeden sonra seçenek çıkar veya soru gelir. Karşımıza çıkan uyarıda gmail ile telefonu aktifleştirme yazar. Gmail hesabımızı doğru bir şekilde girdiğimizde telefonumuz açılır ve açılan pencerede yeni ekran kilidi şifremizi belirleriz.

#En İyi 7 Android Kilit Ekranı Uygulaması

2. Yol : Telefona Hard Reset Atmak

Akıllı telefonlarda bulunan bu kombinasyon ile hantallaşan, uygulamalar arasında uyumsuzluk oluşan telefonlara hard reset attığımızda tüm veriler silinir ve telefon eskisi gibi hızlı ve uyumlu olur.

Ekran kilidi şifremizi unuttuğumuzda Gmail hesabı ile aktifleştirmek için sorulan soruyu yanıtlayamayan kullanıcıların tek çözümü akıllı telefonuna hard reset atmak olacaktır. Çoğu akıllı telefonda hard reset işlemi genelde aynı şekilde olmaktadır.

  • Telefonu kapatın, Ses kısma tuşu + power tuşuna basılı tutun,  Logo gelince tuşları bırakın ve hızlıca tekrar aynı tuşlara basılı tutun sonrasında  Ses tuşları ile aşağı/yukarı hareket yapın ve power tuşu ile onaylayı.

Bu işlemleri yaptıktan sonra akıllı telefonumuz ilk aldığımız hale döner ve tüm veriler silinir. Verilerinizi kurtarmanız, akıllı telefonunuz kilitli olduğu sürece mümkün değildir.

Yukarıda anlattığımız hard reset işlemini yapamadıysanız buradaki konularımız içinde kendi telefounuza ait hard reset yöntemini öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.