Emojilerin Anlamları

Emojilerin Anlamları

Bir görüntü 1000 kelimeye bedel olduğu bizlerde daha az zamanda çok şey söylemeyi sevdiğimiz için yazımızda Emojilerin Anlamları ‘na değiniyoruz

Yazılı online iletişimimizde duygularımızı karşı tarafa sadece kelimeler yardımıyla aktarmanın zorluğu da buna eklenince, görseller yerlerini daha pratik olan simgelere bıraktılar.  İnternet üzerindeki iletişimlerimizi sık sık görseller ile süslemeyi tercih ediyoruz.

Bu amaçla gülümseyi ifade etmesi için orataya çıkan :) işareti o kadar popüler oldu ki, zamanla duygularımızı ifade eden pek çok benzer simge kullanılmaya başlandı.

Duygularımızı simgeleştirmenin & sembolleştirmenin yol haritası niteliğindeki emojiler, cümlelerimize kattığı anlam ve duygu açısından da çok önemli.

Emoji Nedir? Emoji Nasıl Kullanılır  yazımızdan emojiler hakkında detaylı bilgiler  öğrenebilirsiniz.

Emojilerin Anlamları

Emoji yerine bazen simge de denildiği oluyor ancak doğrusu emojidir.

Peki whatsapp, instagram, twitter, facebook gibi bir çok sosyal medya sitelerinde sürekli kullandığımız emojilerin hangisi neyi ifade ediyor hiç merak ettiniz mi?

İşte birbirinden eğlenceli görsel iletişimin en güzelini yansıtan ve sık kullanılarak en popüler olan bazı emojilerin anlamları.

Emojilerin Anlamları

Emojilerin Anlamları

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.