En Çok Çalınan Şifreler

En Çok Çalınan Şifreler

Geçtiğimiz yılın hack ve zararlı yazılımlar aracılığıyla hackerlar tarafından En Çok Çalınan Şifreler ‘i belirlendi.

Mailler, sosyal medya hesapları gibi interneti en yoğun kullandığımız alanlarda kolaylık olsun diye çok basit şifreler kullanabiliyoruz.

2016 yılında hack ve zararlı yazılımlar ile 10 milyondan fazla şifre çalındı. Çalınan 10 milyondan fazla şifrenin yüzde 50 oranından fazlası analiz edildi ve ortaya çıkan sonuçları en çok çalınan şifreler yazımızda sizler için listeledik.

En Çok Çalınan Şifreler

123456 şifresi 2016 yılı içinde çalınan hesaplara ait şifrelerin yüzde 17 gibi oldukça büyük bir dilimine sahip olarak yılın en çok kullanılan şifresi olma özelliğini taşıyor.

Bu şifrenin hemen ardından ise 123456789 şifresi kullanılmış.

Çalınan hesaplarda kullanılan şifrelerde ise üçüncü sırada bu dizilimin alfabetik karşılığı olan qwerty yer almakta.

En Çok Çalınan Şifreler

Güvenlik konusunun bu kadar basite indirgendiği bu dönemde ise websiteleri ve uygulamalar ise şifrelerin güvenliği konusunda büyük harf, küçük harf, rakam ve sembol kombinasyonlarını tavsiye ediyor. Hesaplarınız için Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur?  yazımızı bu konuda kesinlikle size öneriyoruz.

Tüm internet hesaplarınızda basit, kolay tespit edilebilen şifreler kullanmayınız.

Güvenli şifre nasıl belirlenir ve internet hesaplarınız nasıl güven altında tutulur konularında sitemizde bir çok yazı bulunmaktadır.

Bu yazıların birkaç tanesini size aşağıda listeliyoruz. Diğer kafanıza takılan sornları yukarıda bulunan arama çubuğunu kullanarak sitemniz içinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

.:: Şifre Yönetimi için En iyi 8 Program

.:: Şifre Oluştururken Yapılan 6 Hata

.:: iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme

.:: Google’a Şifre Yerine Telefonunuzla Giriş Yapın

Yorum Yap

Yorum Yap