1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. En çok indirilen 20 Android Uygulaması

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi Androd için Google Play Store’da milyonlarca uygulama bulunuyor. Bizde bu yazımızda en çok indirilen 20 Android uygulaması listesi hazırladık.

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi tabiiki Android. Telefon ve Tabletlerde kullanılan Android işletim sisteminin resmi uygulama satın alma markati olan Google play Store’da milyonlarca uygulama barındırılıyor. Bu uygulamaların skalası o kadar genişki aklınıza gelen her konuda bir uygulamaya rastlamanız mümkün.

E bu kadar uygulama içerisinde Android tablet ve telefonlarınızı daha iyi bir verimle kullanabileceğiniz ugulmalarda bulunmakta. Bizde bunları derledik.

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

Google Play Android Market’te en çok indirilen Android uygulamalar listesi ve uygulamaları indirebileceğiniz bağlantı adreslerinizi sizler için derledik.

Telefon yada Tabletlerinizde daha iyi bir Android deneyimi yaşayabilmeniz için en çok indirilen Android uygulamalarından size uygun olanlar kullanabilirsiniz.

1. Facebook (4.1 milyar indirme)

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

App Store veya Google Play üzerinden kolayca indirebileceğiniz Facebook uygulaması ile sevdiklerinizle fotoğraflar ve videolar paylaşmak çok kolay. Aynı şekilde durum güncellemeleri yapabilir, arkadaşlarınızın paylaştığı gönderileri takip edebilir, onlara yorumlar yapabilir, beğeniler yollayabilirsiniz. Hatta Facebook üzerinde yer alan farklı uygulamaları ve oyunları arkadaşlarınızla eş zamanlı olarak kullanabilir veya oynayabilirsiniz.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free

2. Facebook Messenger (3.4 milyar indirme)

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

Facebook sayfasına gitmeden arkadaşlarınızla sohbeti mümkün hale getiren uygulamanın arayüzü alıştığınız sohbet programlarına benziyor. Programla Facebook’ta çevrimiçi olan arkadaşlarınızla mesajlaşabilir, en son güncellemeleri haber bandı sayesinde takip edebilir, bildirimlerden hızlıca haberdar olabilirsiniz.

Messenger
Messenger
Developer: Facebook
Price: Free

3. Whatsapp (2.9 milyar indirme)

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

Android telefonlarınız üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama yardımıyla, arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizle mesajlaşabilir, konuşabilir hatta görüntülü olarak iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

4. Instagram (1.8 milyar indirme)

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram uygulaması mobil cihazınızla çektiğiniz video veya fotoğrafları paylaşmanın yanısıra Instagram Stories aracılığıyla kendi fotoğraflarınıza notlar ve çıkartmalar ekleyerek küçük hikayeler yaratabilirsiniz.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free

5. Skype (1 milyar indirme)

En çok indirilen 20 Android Uygulaması

Skype, internet üzerinden dünya üzerindeki herhangi bir kullanıcıyla mesajlaşmanıza, görüntülü ve sesli sohbet etmenize olanak sağlayan ücretsiz bir iletişim programıdır.
Skype - Ücretsiz IM ve arama
Skype - Ücretsiz IM ve arama
Developer: Skype
Price: Free

6. Subway Surfers (1 milyar indirme)

Subway Surfers, Android cihazlarınız üzerinde oynayabileceğiniz oldukça eğlenceli bir koşma ve kaçma oyunudur.

Oyunda amacınız köpeğiyle birlikte oyundaki kahramanımız Jake’i kovalayan polis memurundan kaçarak, toplayabileceğiniz kadar yüksek puan toplamaktır.

Subway Surfers
Subway Surfers
Developer: Kiloo
Price: Free

7. Twitter (833 milyon indirme)

Twitter uygulaması ile Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra takip ettiğiniz kişiler tarafından girilen iletileri görüntüleyebilir, onlara cevap yazabilir ve Twitter iletisi girebilirsiniz. Dileyen kullanıcılar Twitter üzerinden takipçilerine özel mesaj gönderebilirler.

Twitter
Twitter
Developer: Twitter, Inc.
Price: Free

8. Clean Master (833 milyon indirme)

Clean Master Android uygulama önbelleğini temizlemek için geliştirilmiş bir uygulama olup içerisinde belli başlıkları barındırmaktadır. Bunlar; geçmiş, gizlilik, görevler ve uygulamalardır.

Arka planda çalışan görevleri sonlandırarak daha fazla boş ram alanına sahip olabilir ve pil ömründen tasarruf edebilirsiniz.

9. Candy Crush Saga (805 milyon indirme)

Oyunda son derece canlı ve ilgi çekici grafikler kullanılmış. Bu grafiklere muhteşem uyum sağlayan ses efektleri de oyundan alınan keyfi katlayan faktörlerden. Candy Crush’ta son derece basit bir amacımız var: aynı renkli şekerleri birleştirmek.

En az üç olmak üzere ne kadar fazla şeker birleştirsek o kadar fazla puan topluyoruz. Şekerlerin yerlerini değiştirebilmek için parmağımızı ekran üzerinde sürüklememiz yeterli oluyor.

Candy Crush Saga
Candy Crush Saga
Developer: King
Price: Free

10. Snapchat (782 milyon indirme)

En çok indirilen 20 android uygulaması listemizin 10. sırasında bulunan Snapchat, Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerinizden kullanabileceğiniz, arkadaşlarınızla anlık olarak video paylaşmaktan ve resim paylaşmaktan hoşlanıyorsanız sunduğu ilginç yapı ile tercih edebileceğiniz başarılı bir geçici resim ve video paylaşma uygulamasıdır.

Snapchat
Snapchat
Developer: Snap Inc
Price: Free

11. SHAREit (771 milyon indirme)

SHAREit sayesinde farklı platformlara sahip cihazlar arasındaki veri transfer işlemlerini kolayca tamamlayabiliyoruz.

12. Facebook Lite (731 milyon indirme)

Facebook Lite (APK), dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un resmi uygulamasının hafif sürümü olarak sosyal ağ kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Facebook Lite
Facebook Lite
Developer: Facebook
Price: Free

13. Dropbox (726 milyon indirme)

Dropbox, oluşturduğunuz paylaşım klasöründeki tüm dosyalar aynı anda hem internette hem de diğer bilgisayarlarınızda olmasını sağlayan başarılı bir senkronizasyon aracıdır.
Dropbox
Dropbox
Developer: Dropbox, Inc.
Price: Free

14. Line (711 milyon indirme)

LINE, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınız üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir görüntülü konuşma ve mesaj gönderme uygulamasıdır.

15. Viber (680 milyon indirme)

Viber, tüm sevdiklerinizle ücretsiz şekilde mesajlaşmanıza ve HD kalitesinde sesli görüşmeler yapmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir Android mesajlaşma uygulamasıdır.
Viber Messenger
Viber Messenger
Price: Free

16. Flipboard (592 milyon indirme)

Flipboard için bir haber uygulaması diyebiliriz. Uygulamada ilgi alanlarınızı seçiyorsunuz ve sizin ilgi alanlarınızla ilgili en yeni haberler, popüler yazılar ve sohbetler bir araya getirilip size sunuluyor. Uygulamada keşfedecek ve takip edecek çok sayıda ilgi alanı ve kişi bulunuyor. Fotoğraftan haberlere, seyahatten teknolojiye, tasarımdan yemeklere kadar burada herkes için bir şeyler var.

Flipboard
Flipboard
Developer: Flipboard
Price: Free

17. El Feneri (587 milyon indirme)

El Feneri, elektrikleriniz gittiğinde yada karanlık bir ortama girdiğinizde Android telefon yada tabletinizin flaşını kullanarak sizi karanlıktan kurtaracak güzel bir uygulama.

El Feneri
El Feneri
Price: Free

18. Benim Konuşan Tom’um (578 milyon indirme)

My Talking Tom (Benim Konuşan Tom’um) oyununda yavru kedi edinip büyümüş bir kedi olarak yetişmesine yardımcı oluyoruz. Evimize geldiğinde ilk bakışlarıyla içimizi eriten, kendini sevdirmeyi başaran sevimli kedi Tom’un bakımını tamamen biz üstleniyoruz. Besleme, uyutma, tuvalete götürme, oyunlar oynama her türlü aktiviteyi yapıyoruz.

Benim Konuşan Tom'um
Benim Konuşan Tom'um
Developer: Outfit7 Limited
Price: Free

19. Google Çeviri (568 milyon indirme)

Google Translate web uygulamasını elinizin altına getiren ve 40 farklı dil arasında hızlı bir şekilde anlık kelime, cümle ve paragraf çevirileri yapmanıza yardımcı olan basit ve etkin bir program.
Google Çeviri
Google Çeviri
Developer: Google LLC
Price: Free

20. Security Master (532 milyon indirme)

En çok indirilen 20 android uygulaması listemizin son sırasında bulunan, Security Master, Android telefon/tablet kullanıcıları için ücretsiz antivirüs, VPN, uygulama kilitleme, hızlandırma uygulamasıdır.
Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap