En iyi 10 Korku Oyunu

En iyi 10 Korku Oyunu

Merhaba oyun severler. Piyasada bulunan korku oyunları arasında meraklıları için gelmiş geçmiş en iyi 10 korku oyunu‘nu derledik.

Oyunların asıl amacı eğlendirmektir aslında, ancak piyasada öyle oyunlar varki korku ve gerilim severleri bağımlısı haline getirmiş durumda.

+18 Korku oyunları genellikle bir senaryoya bağlı olarak geliştiriliyor. Oyunlarda, size verilen görevleri yerine getirirken karşılaştığınız yaratıklar ve sırlar da gerilim yaratan unsurlardan olmakta.

En iyi 10 Korku Oyunu

Korku oyunlarından hoşlanıyorsanız sizler için seçtiğimiz en iyi 10 korku oyunu listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Outlast

En iyi 10 Korku Oyunu

Oyunda çaresiz bir karakter olan Miles Upshur adında bir gazeteciyi yönetiyorsunuz. Karakterinizin merakı ve elindeki kamerasından başka da bir şeyi yok. Meraklı bir gazeteci olan Miles gizemli olayların yaşandığı kapatılmış bir akıl hastanesine gizlice girerek aklına dahi gelmeyecek bir takım gizemli ve ürkütücü olayların ortasında kalması ve olayların gizemini çözmeye çalışmasını konu alıyor.

En iyi 10 Korku Oyunu

Outlast’ı oynamayı düşünenler için bir uyarı yapmam gerekiyor, bir takım panik bozukluklarınız varsa, kalbinizle ilgili sorunlarınız varsa, epilepsi gibi çeşitli krizlerle ilgili geçmişiniz varsa, bu oyunu oynamayın. Outlast, en başından beri, her anında sizi sürekli olarak tehdit ve baskı altında tutacak, psikolojinizi yıpratacak ve vahşeti beyninizde simüle edecek bir yapım.

Amnesia: The Dark Descent

En iyi 10 Korku Oyunu

En iyi 10 korku oyunu listemizdeki bir diğer oyun olanAmnesia, çıktığı 2010 yılında, korku türüne yeni bir soluk getiren bir oyun olmuştu. Amnesia, Penumbra’nın yapımcıları Frictional Games tarafından geliştirilmiş bir macera / korku oyunu.

En iyi 10 Korku Oyunu

Ana karakteri Daniel, daha önce yapmış olduğu bazı kazılar sonucunda bulduğu şeyin ve peşini bırakmayan gölgelerin kaynağını araştırıyor. Hikaye konusunda fazla ayrıntıya girmek istemiyorum fakat gözünüzü, hafızanızı kaybetmiş bir şekilde Rusya’da bulunan Brennenburg kalesinde açıyorsunuz. Oyun boyunca, bırakmış olduğunuz izler, günlükler ve yaşadığınız anılar ile hafızanızı geri kazanmaya ve amacınızın ne olduğunu öğrenmeye başlıyorsunuz. Fakat yol boyunca karanlık peşinizi bırakmıyor ve ekranın karşısında hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz.

Resident Evil 7 : Biohazard

En iyi 10 Korku Oyunu

Oyun dünyasının en uzun soluklu serilerinden olan Resident Evil, Resident Evil 7: Biohazard ile yoluna kaldığı yerden devam ediyor.

En iyi 10 Korku Oyunu

Ethan rolünde olduğumuz oyunda, eşimizi kurtarmak için boş görünen bir malikaneye gidiyoruz ve olayların içine dalıyoruz. Bulmacalar, tuzaklar ve birbirinden azılı düşmanların bizi beklediği Resident Evil 7, geçmişten kalma o gerilim ve çaresizlik hissini yaşatmayı başarabiliyor.

Doom 3

En iyi 10 Korku Oyunu

Hızlı oynanabilirliği ve tedirgin atmosferi ile döneme damgasını vuran Doom 3’ün böylesine büyük bir hite dönüşmesi tesadüf değil elbette. Dönemin en iyi grafikleri, korku soslu sıkı aksiyonu ile herkesi büyülemeyi başarmıştı

En iyi 10 Korku Oyunu

Oyunun hikâyesi Mars`ta geçiyor.Oyunda biz bir askeriz.Bizimle marsta araştırmaya gelen bazı adamlar bazı işler çevirmeye başlar.Bize ilk görev verilir.Bir bilim adamını bulup karargaha geri dönmeliydik.Ancak tam bunu yapacağımız sırada işler ters gider ve cehennem kapısı açılıp adam zombi olur ve onu öldürmek zorunda kalırız.Artık mars tam bir cehenneme dönüşmüştür.Dünyaya yardım olmadan dönemeyeceğini anlayan Adamımız marsı güvenli hale getirmek için cehennem kapısını kapatmaya karar verir.Dev arenada büyük bir yaratıkla yaptığı mücadeleyi kazanan askerimiz ruh alıcısına sahip olur.Sağlığı azaldıkça çevredeki şeytanların ruhlarını alarak kendisine sağlık kazandırır.Artık cehennem kapısını kapatmak daha kolay olacaktır.

Alien: Isolation

En iyi 10 Korku Oyunu

Bilimkurgu ve gerilim dünyasının sembol karakterlerinden Alien, şimdi de Alien: Isolation oyunu ile yüreklerimizi ağzımıza getirmeye devam ediyor.

En iyi 10 Korku Oyunu

Alien: Isolation, oyuncuları filmin yıldızı Ellen Ripley’in kızı olarak uzaylı macerasına kaldıkları yerden devam ettiriyor. FPS türünde korku ve gizlilik öğeleri barındıran yapımda Ripley’in uzay boşluğunda bulunmasından iki yıl önce 66 yaşında ölen Amanda konu alınıyor.

Condemned: Criminal Origins

En iyi 10 Korku Oyunu

Monolith Productions tarafından geliştirilmiş olan korku gerilim tarzı bir oyun olan Condemned Criminal Origins’te gerçek sebeplere bağlı olaylara tanık oluyoruz. Daha önce F.E.A.R. Ile tanıdığımız bu yapımcı, Condemned ile çıtayı biraz daha yükseltiyor ve oyunseverlere korkuyu saf haliyle yaşatıyor.

En iyi 10 Korku Oyunu

Condemned: Criminal Origins’de uzmanlik alani seri katiller olan bir FBI ajanini oynuyorsunuz. Oyundaki mekanlar ayni adindaki gibi terk edilmis ve unutulmus yerler. Yillar önce kullanima kapanmis metro istasyonlarindan, eski büyük alisveris merkezlerine kadar pek çok alanda arastirma yapmaniz gerekiyor.

Darkwood

En iyi 10 Korku Oyunu

Korku oyunundaki atmosferi üstten bakış açısına taşıyan Darkwood, derin oynanış dinamikleriyle oyuncuların dikkatlerini çekmeye çalışıyor. Üç kişilik bir bağımsız oyun stüdyosu tarafından geliştirilen oyunda seslendirme ve atmosfer olarak normal bir korku oyununa benzer tarz yakalanıyor.

En iyi 10 Korku Oyunu

Oyunun atmosferinden ve hikayesinden bahsetmek gerekirse, oyunun açılışında bize bir vebadan bahsediliyor. Hikayenin geçtiği bölgede bir veba söz konusu ve buna neyin sebep olduğu belli değil. Açılışta bizlere vebanın bölgenin halkının topraklarını, vücutlarını, akıllarını götürdüğü söyleniyor. Öyle bir salgın ki, cesetler bile kısa zamanda kök salıyor ve mantarlanıyor.

System Shock

En iyi 10 Korku Oyunu

Looking Glass Technologies tarafından geliştirilen ve serinin ilk oyunu olan System Shock 1994 yılında çıkışını gerçekleştirmişti.

Dead Space

En iyi 10 Korku Oyunu

Oyun, EA Redwood Shores tarafından geliştirilen ve türü hayatta kalma/gerilim oyunu olarak 2008 yılının Ekim ayında raflarda yerini almış.

En iyi 10 Korku Oyunu

Oyunun ana karakteri Isaac Clarke, 50 yaşında bir makina mühendisi. USG Ishimura adında bir maden araştırma gemisinde, “Necromorph” denilen bir uzaylı türüyle yüzleşirken sevgilisini bulmaya çalışıyor. Bu süreçte de makina mühendisinden ziyade gözünü kan bürümüş bir avcıya dönüşüyor.

The Evil Within 2

En iyi 10 Korku Oyunu

En iyi 10 korku oyunu listemizi son oyunu olan The Evil Within 2, İlk oyun ile bağlantılı ancak farklı olay örgüsüne sahip bir hikaye bizleri karşılıyor. Dedektif Sebastian Castellanos karakterimiz, kızı Lily’de dahil her şeyini kaybediyor. Onları kurtarabilmek için “STEM” adı verilen bir beynin kabus dünyasına girmesi gerekiyor.

En iyi 10 Korku Oyunu

İşte o zaman korkunç tehditler ile yüzleşmek zorunda kalan Sebastian, hayatta kalabilmek için kendi düşüncelerine, öz güvenine ve cesaretine güvenmek zorunda. Kaybettiği kızı da dahil her şeyi bulabilmesi için tek bir yolu var. Bu amaç uğrunda hayatımızı riske atarken istersek gizli, istersek yıkıcı bir şekilde ilerleyebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.