Smart TV - Uydu

En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması

Son Güncelleme: 16 Temmuz 2020

Android uzaktan kumanda programı indirmek isteyenler için seçtiğimiz En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması ile evdeki televizyonunuza cep telefonunuzdan tam olarak hükmedebilirsiniz.

Android telefonunuzu Smart TV’nizi kontrol etmek için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Cep telefonunu kumanda olarak kullanmak için indireceğiniz bu uygulamalar evdeki televizyonu yönetmenizi, kanallarını değiştirmenizi, telefon ile televizyon kapatmanızı sağlıyor. TV Kumanda uygulamaları  olarak tasarlanan ve  Samsung, LG, Sony, Panasonic gibi bir çok popüler TV ile tam uyumlu bu uygulamalar tv kumanda ihtiyacınızı tamamıyla görüyor.

En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması

Android uzaktan kumanda programı indirmek isteyenler için Google Play Market’te bulunan bir çok cep telefonu TV Remote uygulamalarından en işlevsel olanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Easy Universal Remote

En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması

Easy Universal TV Remote uygulaması akıllı telefonunuzu ve tabletinizi televizyon kumandasına dönüştürüyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu Android TV Kumanda Uygulaması sayesinde sadece mobil cihazlarınızı kullanarak birçok televizyonu kontrol edebilirsiniz.

Bu noktada açıklığa kavuşturulması gereken bir nokta var; uygulama sadece son dönemlerde giderek yaygınlaşan ve akıllı televizyon adı verilen modellerle uyum sağlamaktadır. Yani eski tip tüplü veya lcd cihazlarda denerseniz sonuç alamazsınız. Kızılötesi veya WiFi bağlantı üzerinden veri akışını sağlayan bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle ayarlara gidip, IR portu, IR Blaster veya WiFi bağlantı seçeneklerinden birisini seçmemiz gerekiyor. Daha sonra televziyonun markasını girerek kullanmaya başlayabiliyoruz.

Uygulamayı kullanarak kontrol edebileceğiniz modeller;

  • LG TV
  • Samsung TV
  • Sony TV
  • Panasonic TV

Bu markaların televizyonlarından birine sahipseniz Uzaktan Kumanda TV’yi kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın ki uygulama şu an için tüm televizyon modelleri ile uyumlu değil. Bu yüzden eğer çalıştıramazsanız gelecek güncellemeleri beklemeniz yerinde olacaktır.

Easy Universal TV Remote İndir

TwineOne

En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması

Universal TV Remote, Android cihazlarınız üzerinden televizyonlarınızı kontrol edebilmenizi sağlayan bir Android uzaktan kumanda uygulamasıdır. Android telefon ve tabletleriniz ile uyumlu çalışan uygulamayı kullanabilmek için cihazınızın kızılötesi bağlantı noktasına sahip olması gerekmektedir.

Televizyonunuzun orjinal kumandası ile aynı şekilde çalışan uygulama, elimizden düşürmediğimiz telefon ve tabletlerimizi kullanarak televizyonlarımızı kolayca uzaktan kontrol edebilmemizi sağlıyor.

Universal TV remote Android TV Kumanda Uygulaması nı kullanarak televizyonlarınızı uzaktan kontrol etmek için uygulama içerisinde bulunan listeden televizyonuzunun marka ve modelini bulmalısınız. Daha sonra televizyon marka ve modelinizin karşısında bulunan 3 haneli kodu uygulamaya girerek  ”ok” tuşuna basmanız gerekiyor. Ok tuşuna bastıktan sonra herşey tamam demektir. Artık televizyonunuzu tıpkı orijinal kumandası gibi Android telefon ve tabletiniz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulamayı kullanabilmek için herhangi bir harici parçaya ihtiyacınız yoktur. LG, Sony, Samsung, Toshiba ve daha bir çok marka ile uyumlu olarak çalışan uygulamayı indirerek hemen sizde Android cihazlarınızı kumandaya dönüştürebilirsiniz.

Uygulamanın kızılötesi ile çalıştığını ve tüm televizyon marka ve modellerini desteklemediğini unutmamanız gerekiyor.

Universal TV Remote İndir

Smart IR Remote

En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması

Smart IR Remote android cihazlarda kullanabileceğiniz uzaktan kumanda özelliği taşır, Kısaca akıllı televizyonlar, klimalar, vb gibi elektronik ev aletlerini bluetooth, kızılötesi, wifi gibi bğlantılarla yönetmenizi sağlar.

Smart IR Remote yaklaşık 900.000 farklı cihazı destekliyor, Google Play mağazasındaki en geniş kapsamlı IR uygulaması olarak ön plana çıkıyor. Teorik olarak evinizdeki IR uyumlu cihazları kontrol edebiliyor, yani televizyon ve uydu alıcınızı akıllı telefonunuzla yönetebileceksiniz. Uygulama aynı zamanda klimalar, Hi-Fi üniteleri ve DSLR kameralarla da uyumlu. Sonos hoparlörler, Philips Hue Lighting, Kodi ve Amazon Fire gibi Wi-Fi özellikli cihazları destekliyor.

Smart IR Remote İndir

Smart TV Remote

En iyi 4 Android TV Kumanda Uygulaması

Smart TV Remote, Samsung marka televizyonunuzu cep telefonunu uzaktan kumanda olarak kullanma yoluyla kontrol edebileceğiniz ücretsiz bir Android kumanda uygulamasıdır.

Samsung TV ile yerel kablosuz ağ üzerinden bağlantı kuran uygulama orjinal uzaktan kumandada olan bütün fonksiyonlara sahiptir. Kanal değiştirme, ses ayarlama, kaynak seçme, smart fonksiyonları renkli tuşlar ve diğer tuşlar uygulamada yer almaktadır. İsterseniz numara yazarak kanallara gidebilir, isterseniz yönlendirme tuşlarıyla sonraki veya önceki kanala geçebilirsiniz. Bunun yanında kanal listesini açarak kanal simgelerine tıklayarak kanallara geçiş yapabilmektesiniz.

Samsung’un B, C, D ve E serilerinde çalışabilen kumanda uygulaması uzaktan kumandaların çok ergonomik olmayan yapısı düşünüldüğünde oldukça işe yaramaktadır. Televizyonda internete erişirken kumandadan oldukça zor olan yazı yazma Smart TV Remote ile daha kolay hale gelmektedir. Uygulamanın eski Android sürümleri ile de çalışabiliyor olması uygulamayı kullanmadığınız eski Android telefonunuzla da kullanabilmenize imkan tanımaktadır.

Yaratıcı bir fikir olan Smart TV Remote kumandanız arızalandığında sizi yeni kumanda temin etme derdinden kurtarabilecek bir uygulamadır.

Smart TV Remote İndir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu