En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Android tablet yada telefonununda kullandığı uygulamaları yada dosyaları şifrelemek yada kilitlemek isteyenler için En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı nı listeledik.

Android’e yüklediğiniz uygulamalara yada dosyalarınıza şifre koyarak, izniniz dışında kişisel bilgilerinizi görüntülemek isteyenlerin önüne bir engel koyabilirsiniz.

Farklı uygulamalar içerisinde onlarca farklı kişisel bilgimiz depolanıyor. Fotoğraflarınızı ve mesajlarınızı içeren uygulamalara  Uygulama ve Dosya Şifreleme Araçları ile ekstra bir güvenlik koymak mümkün. İzniniz dışında kişisel bilgilerinizi görüntülemek isteyenleri engellemek için En iyi 6 Android Uygulama ve Dosya Şifreleme Aracı ‘nı yazımızda sunuyoruz.

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

1. App Lock

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Android için Uygulama Kilitleme aracı olan App Lock, Android telefonunuzda ya da tabletinizde bulunan uygulamalara erişimi kısıtlamak için kullanılan bir araçtır.

Bu araç, erişimi kısıtlamak istediğiniz uygulamaya giriş sırasında kullanılacak ve sadece sizin bileceğiniz bir parola ya da kilit deseni oluşturmanızı sağlar. Kullanımı kolay ve güçlü bir araç olan App Lock, istendiği zaman aktifleştirilebilir ya da pasif hale getirilebilir. Gelen aramayı kilitleme özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca isterseniz Home Widget ve durum çubuklarını da kilitleyebilirsiniz.

Kilit(AppLock)
Price: Free

2. Perfect App Lock

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Android cihazınızda bulunan tüm uygulamalara kolaylıkla şifre koyabileceğiniz ücretsiz Android şifreleme uygulamasıdır.

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir şifrelemek istediğiniz uygulamaları “ALL” kısmından seçiyorsunuz şifreledikleriniz “Protected” kısmında görünmekte ücretsiz sürümünde reklamlar bulunmakta pro sürümünü satın alarak reklamlardan kurtulabilirsiniz.

3. ES App Locker

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Bir başka Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı dır.

ES App Locker
Price: Free

4. Clean Master

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Clean Master Android uygulama önbelleğini temizlemek için geliştirilmiş bir uygulama olup içerisinde belli başlıkları barındırmaktadır. Bunlar; geçmiş, gizlilik, görevler ve uygulamalardır.

Arka planda çalışan görevleri sonlandırarak daha fazla boş ram alanına sahip olabilir ve pil ömründen tasarruf edebilirsiniz.

Android Geçmiş Silici sayesinde, Android cihazlarda yüzlerce mb yer tutan önbellek ve kalıntı dosyalarınızı tek dokunuşla temizleyerek cihazınızı sadeleştirebilir ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Whatsapp, Spotify, Wechat gibi mesajlaşma programlarınızda ki konuşma geçmişinizi, web tarayıcısı ve google arama geçmişinizide uygulama sayesinde temizleyebilirsiniz.

5. Leo Privacy Guard

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Android cihazınız için hazırlanmış bir antivirüs uygulaması olan LEO Privacy Guard, en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi ve bu ünvana kavuş olmasının önemli nedenleri var. Güvenliği sadece sanal ortamda değil, fiziksel alanda da oluşturan bu uygulama sayesinde siz telefonunuzun başında değilken kimse kişisel hesaplarınızı ve telefonunuza kayıtlı olanları kurcalayamayacak. Tek bir tıklama ile uygulamalarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Kişisel verilerinizi gizli tutmanızı sağlayan bu uygulama beklenmedik bir şekilde uygulama yöneticisine de sahip. Bu yönetici ile gereksiz yer kaplayan ve fazla bellek harcayan uygulamalar telefonda yedeklenip uzaklaştırılabiliyor. Oldukça köklü bir tarihe sahip olan bu uygulama zamana ayak uydurmasını bilen güncellemelerle arayüzünü bile taze tutmayı başarıyor.

6. Hexlock

En iyi 6 Android Uygulama Dosya Şifreleme Aracı

Hexlock, Android telefon ve tabletler için cihaz kilitleme yerine özel olarak sadece istediğiniz uygulamaları kilitleyerek sizden farklı kişi ve kullanıcıların bu uygulamalara şifreyi bilmeden erişmesini engelleyen yararlı ve güvenilir bir Android uygulaması.

Özellikle akıllı telefon ya da tabletiniz arkadaşlarınız ya da aile bireyleriniz tarafından sık sık ele geçiriliyorsa bu uygulama hayatınızı kurtarabilir.

Kişisel bilgilerinizi içeren özel uygulamalarınızı belirleyeceğiniz şifre ile kilitleme imkanı sunan Hexlock, böylece istediğiniz uygulamalara sizin dışınızda kimsenin erişmesine izin vermiyor. Meraklı gözlerin istemediğiniz bilgilere erişmesini engelleyen uygulama, cihazınızı kilitlemeden sadece ihtiyaç duyduğunuz uygulamalara şifre koyabilmeniz için geliştirilmiş.

Telefon ya da tabletinize bakmak isteyen arkadaşlarınıza cihazı rahat rahat verebilmenizi sağlayan Hexlock, verirken istediğiniz uygulamaların kilitli olmasını sağladığı için, içinizin de rahat olmasını sağlıyor.

> Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol