• DOLAR
  3,4905
  % -0,00
 • EURO
  4,1892
  % 0,37
 • ALTIN
  146,9527
  % 0,16
 • BIST
  104.918
  % -1,52


En İyi 7 Android Yedekleme Uygulaması

En İyi 7 Android Yedekleme Uygulaması

Android telefonlarımız gün içerisinde yaptığımız  Aramalar, mesajlaşmalar, e-posta, internet sitelerinde gezinme, müzik dinleme, sosyal ağ sitelerinde gezinmeler dolayısıyla çok fazla veri ve dosya saklar duruma geldi. Bu nedenler sık sık hata ve bozlmalar ile karşılaşabilmekteyiz.Bunun içinde telefonumuzda yedek almamız artık şart.Android işletim sistemli akıllı telefonlarda yedek almak ve sonrasında bu yedeği geri yüklemek için kullanılabilecek çok sayıda uygulama var. Bunun için En İyi 7 Android Yedekleme Uygulaması nı sizler için derledik.

En İyi 7 Android Yedekleme Uygulaması

1. Mobile Backup and Restore1. Mobile Backup and Restore

Avast Mobile Backup rehber, SMS, arama kayıtları ve fotoğrafları yedeklemek için kullanılabilecek başarılı bir uygulama. Ücretsiz olsa da müzik, video ve uygulamaları yedekleyebilmek için Premium versiyonu satın almak gerekiyor. Android verilerini otomatik olarak yedekleyip ayarlamalara uygun şekilde hareket edebiliyor. Fotoğraflar Google Drive’a kaydedildiği için Google hesabına ihtiyaç var.

2. G Cloud Backup2. G Cloud Backup

G Cloud Backup uygulaması ile rehber, mesajlar, fotoğraf, video, müzik, döküman, arama kayıtları ve dosyalar güvenli bulut depolama alanına kaydedilebiliyor. Yedekleri bulut depolama alanından sorunsuzca geri yüklemek mümkün. Yedeği geri almak için G Cloud ID’niz ile oturum açın, telefon otomatik algılayacak ve ayarları geri yükleyecektir.

3. CM Backup3. CM Backup

CM Backup dosyaları bulut depolama ortamına yedeklemek için faydalanılabilecek bir diğer başarılı uygulama. 5 GB ücretsiz depolama alanı sağlanıyor. Rehber, mesajlar, arama kayıtları, web tarayıcısı, fotoğraflar, takvim ve alarm yedeği alınabiliyor. Özellikle rehber yedeğini aldıktan sonra yeni akıllı telefona geçişte yedeği yüklemek için tercih edilebilir.

4. Super Backup4. Super Backup

Super Backup Android’de yedek almak için yararlanabileceğiniz başka bir seçenek. Uygulama, rehber, SMS, arama kayıtları, yer imleri, takvimi SD kart, Google Drive ve Gmail’e yedekleyebilirsiniz. Cihazınızda hafıza kartı desteği yoksa yedek dahili depolama alanına yükleniyor. Reklam içermeyen ücretli bir sürümü var. Bazı özellikler için root erişiminin sağlanmış olması gerekiyor.

5. Easy Backup5. Easy Backup

Bu uygulama ile Android’li akıllı telefonunuzda uygulama, SMS, MMS, arama kayıtları, takvim, yer imleri, sözlük ve rehber verilerini yedekleyip geri yükleyebiliyorsunuz. Yedekler SD kart, Gmail, Dropbox, Google Drive, OneDrive ve Box servislerine upload edilebilmekte. Elle ya da otomatik yedek alma seçenekleri kullanılabiliyor. Yedekleri bu konumlardan kolayca geri alabilirsiniz.

6. Titanium Backup ★ root6. Titanium Backup ★ root

Root erişimi sağlanmış bir akıllı telefonunuz varsa akıllı telefonunuzu tam anlamıyla yedeklemek için bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Uygulama, veri ve market linklerini yedekleme, geri yükleme, dondurma (Pro sürümde) seçenekleri var. Bu tablo korumalı uygulamalar, sistem uygulamaları ve SD karttaki dosyaları da içeriyor. Pro versiyonda zengin özelliklerin sunulduğunu belirtelim.

7. Helium – App Sync and Backup7. Helium – App Sync and Backup

Helium ile uygulama ve verileri bulut depolama alanı ya da SD karta yedeklemek mümkün. Araç uygulama verilerini diğer Android cihazlarla eşitleme imkanı sunuyor, aynı ağda olmasalar dahi bu işlem gerçekleştirilebilmekte. Ücretsiz versiyonda uygulamaları SD karta yedekleyebilir ve yedeği geri yükleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.