En iyi Android Tarama Uygulamaları

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bazen bir belgenin dijital bir kopyasına ihtiyacınız olabilir. Akıllı telefonunuzda bir belgeyi taramak, scan etmek için gerekli En iyi Android Tarama Uygulamaları ‘nı sizler için derledik.

Scanner yani tarayıcı ;  bir resmi, yazılı dokümanı, elyazısını veya bir objeyi analiz ederek sayısal ortama aktaran araçtır.

Android telefonunuzun kamerası ile yazılı belge ve dökünalarınızı tarayarak bunların dijital kopyalarını oluşturabilirsiniz. Bir tarayıcıya sahip olmadığınız ortamlarda döküman taramak için akıllı telefonunuzdan yararlanmanız mümkün.

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Google Play Markette bir çok tarayıcı uygulaması bulunmakta ancak biz bunların arasından en işlevsel olanları sizler için derledik.

Adobe Scan

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Geçtiğimiz günlerde duyurulan Adobe Scan, Android cihazlarınızda herhangi bir belgeyi dijitale aktarmanızda kolaylık sağlıyor. Fatura, notlar, kartvizitler, dilekçeler ya da bunların dışındaki herhangi bir belgeyi PDF dosyasına dönüştürebileceğiniz uygulamada, çok sayfalı içerikleri yeniden sıralama, kırpma ve döndürme gibi işlemler de uygulayabiliyorsunuz. Tarattığınız dosyaları Office dosyası olarak kaydedebileceğiniz uygulamada, Adobe Document Cloud‘da da saklayabilirsiniz.

Office Lens

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Microsoft’un sunduğu Office Lens uygulaması, taradığınız belgenin çeşidini ve onu nasıl görmek istediğinizi seçmenizi sağlıyor. Ofisteyken bir belgenin üzerine objektifi yaklaştırdığınızda doküman arka planı arasında farklılık gösterecek ve arka plan dokümanla aynı renge sahip olmadığı sürece başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz.

Taradığınız belge üzerinde kırpma, döndürme gibi işlemleri yapabileceğiniz uygulamada, belgenizi OneNote ve OneDrive hesabınıza kaydedebiliyor ya da Word veya PowerPoint dosyası olarak da kaydedebiliyorsunuz.

CamScanner

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Elinizdeki bir belgenin fotoğrafını çektikten sonra otomatik olarak PDF formatına dönüştüren CamScanner uygulaması, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Oldukça basit adımlarla belgelerinizi tarayabileceğiniz uygulamada, okuldayken tahtayı da çekerek PDF formatına dönüştürebilmeniz mümkün. Ücretsiz sürümünde belgelerinize filigran ekleniyor ve reklamlarla karşılaşıyorsunuz.

Tiny Scanner

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Ücretsiz ve oldukça hafif bir fotoğraf tarama uygulaması olan Tiny Scanner, çektiğiniz fotoğrafları PDF’ye dönüştürerek kaydetmenizi sağlıyor. Renkli taramanın dışında siyah-beyaz tarama da yapabileceğiniz uygulamada, belgelerinizi korumak için şifre de ekleyebiliyorsunuz. Ücretsiz sürümünde reklamlara katlanmanız gerekiyor

Scanbot

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Oldukça iyi tasarlanmış bir fotoğraf tarama uygulaması niteliğindeki Scanbot, taramalarınızı Google Drive hesabınıza otomatik olarak yüklemenize imkan sağlıyor. Çok sayfalı PDF oluşturma özelliği de sunan Scanbot uygulamasında QR kodu veya iletişim bilgilerini de tarayabilirsiniz. Taradığınız belgeleri ister kaydedebilir, isterseniz de paylaşabilirsiniz.

Genius Scan

En iyi Android Tarama Uygulamaları

Dropbox, Box, Evernote ve popüler diğer bulut depolama hizmetleriyle uyumlu olarak çalışan Genius Scan uygulaması, akıllı sayfa tarama özelliği ile taramak istediğiniz belgeleri net bir şekilde tespit edebiliyor. Taradığınız belgeleri renkli veya siyah-beyaz olarak dönüştürebilme, dosyaları paylaşabilme, çok sayfalı dosyaları PDF olarak tarama gibi özellikler sunan Genius Scan uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol