En iyi Arkadaşlık Siteleri

En iyi Arkadaşlık Siteleri  yazımızda yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek ve hatta buluşmanıza aracılık edecek siteleri listeledik.

Daha önce En iyi Arkadaşlık Uygulamaları yazımızda Akıllı telefonlar aracılığıyla kullanabileceğiniz telefon arkadaşlık uygulamalarını anlatmıştık. Bu yazımızda ise en popüler arkadaşlık sitelerini bir araya getirdik.

Sanal ortamda yazışmak hatta buluşmak isteyenler için bu siteler aradığınız aşkı ya da aradığınız ilişki  tipine göre sonuçları listeliyor ve tercih yapmak size kalıyor.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

1# Siberalem

Siberalem, ülkemizin en eski ve en kalabalık arkadaşlık sitesi. Öyle ki site 14 yıldır faaliyet gösteriyor.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

23-50 yaş arasındaki üyelerin çoğunluğu oluşturduğu sitede yaklaşık 15 milyon kayıtlı üye bulunuyor ve bu üyelerin büyük bir bölümü de tahmin edilebileceği üzere bekar.

2# Badoo

Badoo, Londra merkezli bir site ve yaklaşık 210 milyon kayıtlı üyeye sahip. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu siteye ücretsiz şekilde üye olabilir ve doğru kişiyle eşleşmeye çalışabilirsiniz.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

Mobil uygulaması da bulunan site, yeni insanlarla tanışmayı çok kolay hale getirdiğini iddia ediyor. Badoo ayrıca aynı mekanda yada yakınınızda bulunan insanları da tespit edebiliyor.

3# Yonja

Ve Bir zamanların efsane arkadaşlık sitesi Yonja.com. 2000’li yılların başında  bir çok aşka arkadaşlığa ev sahipliği yapan site ne yazık ki Facebook’un çıkması ile birlikte popülerliğini yitirdi.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

Arkadaşlık sitesi Yonja, Facebook’un iyice yaygınlaşmasıyla beraber gold üye sayısını arttırmak için sahte profiller oluşturduğu iddia edilmesiyle iyice popülerliğini kaybeden sitede maalesef gerçek üye sayısı toplam üye sayısına göre oldukça az.

4# hi5

Yine Facebook’tan önceki dönemde efsane olmuş bir arkadaşlık sitesi. Üyelerinin kendine has sayfalar oluşturabildiği 50 milyondan fazla üyesi bulunan ve dünyaca ünlü bir site olan hi5, Yonja’nın en eski ve en dişli rakiplerinden birisiydi.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

Dünyada yaygın bir site olan hi5 özellikle Orta Amerika, Tunus, Peru, Romanya ve Moğolistan’da ilk sıralarda yer alıyor. Ücretsiz üye olabileceğiniz bu arkadaşlık sitesi, müzik dinleme, video yükleme, fotoğraf paylaşma, başka üyelerin fotoğraflarını inceleme ve diğer üyelerle mesajlaşma gibi imkanlar sunuyor.

5# eDarling

Oldukça iddialı bir giriş yapan eDarling, Türkiye genelinde bekar insan bırakmayacağını söylüyor. Site üstelik amacının arkadaşlık değil direk flört üzerine olduğunu da açık bir şekilde belirtiyor. 2008 yılında kurulan sitenin dünyanın her tarafından 15 milyon üyesi bulunuyor.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

Eşleştirme prensibi ile çalışan site, kişisel tercihleriniz ve psikolojik profilinize göre işleyen matematiksel bir işlem ile size uygun profilleri seçiyor. Site ayrıca anketinde “Birlikte olacağınız kişinin dini inancı sizin için ne kadar önemlidir?” ya da “çocuk sahibi olmak istiyor musunuz?” gibi ciddi konulara da yer vermiş.

6# İstanbul.net

En iyi arkadaşlık siteleri tarafında 2005 yılından beri aktif olan bu site, “Aradığın aşk yanı başında” diyor. Sadece İstanbul’a özel olan bu site ile artık etrafınıza daha dikkatli bakmanız gerekebilir.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

Özel aramalar yapabildiğiniz sitede sadece semtinizde oturanlar arasından da arama yapabiliyorsunuz.

İstanbul.net Türkiye’nin en kalabalık şehrinde kendisini yalnız hissedenlerin yeni adresi olmayı hedefliyor. Sitede birisini beğendiniz an arkadaş olabiliyorsunuz.

7# Ankara.net

İstanbul’un olurda Ankara’nın olmaz mı? Ankara’da yaşanlara özel olan Ankara.net, tıpkı İstanbul.net gibi çalışıyor.

En iyi Arkadaşlık Siteleri (2017)

Arkadaşlık sitesi ilçeye, semte göre arama yapmanızı mümkün kılarak Ankara’da yaşayan bekarlar için umut oluyor. Profilinizi kimlerin gezdiğini görebildiğiniz sitede sizinle ilgilenenler ile hemen iletişime geçebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu