1. Ana Sayfa
  2. OYUN
  3. En iyi Hayatta Kalma Oyunları

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

4# Minecraft

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

Minecraft, “Bigger Than Earth” (Dünyadan daha büyük) sloganıyla dikkat çeken ve bu sloganın hakkını veren legovari bir tasarım oyunudur. Oyun, ilk bakışta berbat grafikleriyle dikkat çekiyor. Yalnız bu berbat grafiklere aldanmamanızı tavsiye ederim ki haritasının sonu olmayan mühendislik harikası bir oyun için çok iyi bile denilebilir.

Oyun kısaca, doğadaki madenleri kullanarak yapılar inşa etmenize, ve geceleri peydah olan yaratıklarla mücadele etmenizi sağlıyor. Oyunda hayal gücünüze bağlı olarak ev, saray, gökdelen, şato, köy, kasaba, kısaca aklınıza ne gelirse yaratabiliyorsunuz, sınır yok!

Farklı oyun modlarıyla birlikte dilersek yeni bir dünya tasarlayabildiğimiz oyunda, çeşitli yaratıklarla mücadele edebilir ve hayatta kalmaya çalışabiliriz.

> Minecraft’ı Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

5# Rust

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

Genel açıdan baktığımızda oyun Minecraft’a biraz benziyor diyebiliriz. Rust, günümüzde halen en çok oynanan hayatta kalma oyunları arasında.

Oyunda vahşi doğanın ortasında elinizde bir taş, meşale ve sağlık paketi ile başlıyorsunuz. Daha sonrasında medeniyetin basamaklarını teker teker tırmanıyorsunuz. Öncelikle kendinize taştan bir balta yapıyor ve avlanıyorsunuz daha sonrasında yay yapabiliyor ve daha ileride kendinize modern silahları yapabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi medeniyetin en alt seviyesinden başlayarak en yüksek seviyeye kadar çıkabildiğiniz bir oyun Rust.

> Rust’ı Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

6# This War of Mine

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

This War of Mine’ı diğer Survival oyunlarından ayıran en büyük fark, savaşın kanlı yüzü yerine, arka planda yaşananları göstermesi. 4 adet karakteri yönetebildiğimiz oyunda yaşadığımız apartman üzerinde hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Oyunda bütün survival oyunları gibi hayatta kalmamız için yağmalama yapmamız gerekiyor. Bu yağmalamaları ise oyunda gece vakti gerçekleştiriyoruz. Örneğin siz bir karakterinizle keşfe çıkarken bir karakteri bekçi olarak bırakabiliyor, diğerini ise dinlenmesi için uyutabiliyorsunuz.

> This War of Mine’ı Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

7# The Forest

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

Bir uçak kazası ile bilinmedik bir adaya düştüğümüz oyunda uçaktaki bavullardan düşen kısıtlı sayıdaki yiyecek, içecek ve eşyalar ile hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyundaki senaryoya ve dinamiklere göre karanlık çökmeden ve yağmur başlamadan hayatta kalmaya çalışıyoruz.

Hayatta kalmak için ormandaki korkunç yaratıklardan kaçmak zorundayız. The Forest geniş craft sistemiyle beraber diğer oyunlardan farklı olarak korku temasını daha derin işleyen bir oyun.

> The Forest’i Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

8# Dont Starve Together

En iyi Hayatta Kalma Oyunları

En iyi Hayatta Kalma Oyunları listemizin son oyunu Dont Starve Together arkadaşlarınızla online olarak oynayabileceğiniz bir hayatta kalma oyunudur. İlk olarak oyuna bir karakter seçerek başlıyor ve dahasında etraftaki nesneleri toplayarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Günler döngü şeklinde sabah ve akşam olarak tekrar ediyor. Aynı zamanda yaz ve kış gibi mevsimleri de uzun süre dayanabilirseniz görebiliyorsunuz.

Oyunun mantığına bakacak olursak, daha önce keşfedilmemiş garip yaratıklarla dolu bir dünyada kendimizi buluyoruz. Burada etraftaki nesneleri kullanarak giysi, yemek, barınak ve silah gibi yüzlerce eşyayı crafting sistemiyle oluşturabiliyoruz. Her karakterin kendine has özelliği bulunuyor. Örneğin iyi savaşan bir karakterin yanına yemek yapma kabiliyeti yüksek bir karakter alarak oyuna giriş yapabilirsiniz.

> Dont Starve Together’ı Steam üzerinden satın almak için tıklayın.

Yorum Yap

Yorum Yap