Oyun

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Senaryoları ile En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun ‘u bu yazımızda sizler için listeledik. Film senaryolarını aratrmayan hikayelere sahip bu oyunları oynamak isteyeceksiniz.

Oyun sektöründe binler oyun var. Oyun üreticileri farklılaşmak için artık film tadında senaryolara daha çok önem vermeye başladılar.  Bizde bu yazımızda film tadında En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun’u listeledik.

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

10) Max Payne Serisi

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Max Payne hakkında birçok kişinin bilgi sahibi olduğunu söyleyebilirim. Özellikle ilk oyunu ile hafızalara kazınan Max Payne, giriş hikayesi ile sizi içerisine çok hızlı alıyor. Spoiler vermek istemesek dahi söyleyelim, Max Payne bir intikam alma oyunudur.

9) Skyrim

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Skyrim, açık dünya oyunları arasında en açık olanlarından birisidir. Oyunun ana hikayesi bulunmakla birlikte yan hikayeleri de çok iyi işlenmiş olduğundan oyuncular yıllar geçmesine rağmen başından kalkmamıştır. Tek bir kelimenin bile, oyunu bırakıp kılıç kalkan savaşa götürme isteği sunduğu doğrudur. FUS RO DAH!

8) To the Moon

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Bu oyunda dikkat edilmesi gereken nokta, ağlamak istemiyorsanız oyunu tercih etmemenizdir. Muhteşem grafik bekleyenler de bu oyunu es geçebilir. Ancak oyunda grafiğe önem vermeyip yalnızca hikayeye yönelmek istiyorsanız bu oyun muhteşem bir tercihdir.

7) BioShock Serisi

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Bioshock’un en büyük özelliği, muhteşem bir dünya yaratmış olması. Kendi halinde inanılmaz bir dünyası bulunan BioShock serisinde, oyun 1960’lı yollarda su altında kurulu bir dünyada geçiyor. Rapture isimli ütopya, hükümetten bağımsız olarak hareket eden bir şehirdir.

6) Assassin’s Creed Ezio Üçlemesi

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Assassin’s Creed’in bu kadar ünlenmesini sağlayan asıl kahraman budur. Assassin’s Creed 2 ile başlayıp, Brotherhood ve Revelations ile son bulan Ezio serisi, kahramanımız Ezio’nun doğumundan ölümüne kadar olan evreyi anlatıyor. Rönesans Avrupası’nı bizlere gösteren seri özellikle Brotherhood ile oyun sektörünün efsaneleri arasına girmeyi başarmıştır.

5) God of War Serisi

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Yunan mitolojisini seven oyuncular için mitoloji ile iç içe muhteşem bir oyundur kendisi. Hikaye yönünden birçok oyuncunun en çok sevdiği oyun olmayı başarmıştır. Oyunun başkahramanı Sparta ordusunun kahramanı Kratos’dur. Kratos’un tanrılara karşı mücadelesini işleyen oyunun asla yanıltmayacak epiklikte olduğunu söyleyebilirim.

4) Beyond: Two Souls

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Holywood’un ünlü oyuncusu Ellen Page’in canlandırdığı karakter Jodie’nin, ölümden sonra ne olduğunu araştırmasını konu alıyor. Jodie Holmes’ün 8 – 23 yaşları arasında, toplamda 15 sene birlikte olduğu Aiden’in gerçek anlamını aramasını izliyoruz. Aiden, Jodie’nin küçük yaşlarından beri onunla birlikte olan doğaüstü bir varlık. Oyunun yalnızca PlayStation 4’e özel olması birçok oyuncuyu üzerken, Sony’nin oyun konusunda ne kadar başarılı işler yaptığını bir kez daha gözler önüne sermesini izlemiştik. Ama Beyond: Two Souls demişken Heavy Rain‘i de unutmamak gerekli.

3) Mafia 1 ve Mafia 2

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Bizim için Mafia serisi iki oyundan fazlası değil. Mafia 1 başta olmak üzere iki oyunun da çok sağlam hikaye kurgusu bulunuyor. Mafya zamanlarını çok iyi anlatan oyunlar hikaye derinliği ile bizleri direk oyunun içine çekmeyi başarıyordu.

2) Last of Us

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Last of Us hakkında pek bir şey söylememe gerek yok. Genel olarak herkesin beğenisini kazanmış oyun, normal olarak bu listenin de üst sıralarında yer alıyor. Virüs salgını sonrası dünyayı gözler önüne seren Last of Us, ebeveyn bağlarını en iyi hissettiren oyunlardan birisi.

1) The Witcher Üçlemesi

En İyi Hikayeye Sahip 10 Oyun

Witcher, hikaye konusunda birinci sırada yer alır mı bilmesem dahi ilk 3 arasında yer alacağına her zaman emindim. The Witcher’ı ön plana çıkartan özellik ise, çıkarılan 3 oyunun üçünde de hep daha iyiyi yapmaları örnek gösterilebilir. Muhteşem yazılmış hikayesinin dışında Witcher 3’de ana hikaye gibi yan hikayelerin bulunması cezbedici içerikler arasında yer alıyor. Oyunun grafikleri muazzam olduğu için manzaraya bakarak at sürebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz. Hikaye ve genel oyun yönünden beklentileri çok yukarılara taşıyan bir oyun kendisi.

Son olarak bunlar dışında Life is StrangeGrim Fandango, Mass Effect, Metal Gear Solid, Dark Souls, Bloodborn ve Slient Hill gibi efsaneleri de unutmamak gerekli. Peki, sizlerin oynadığı ve hikayesini oldukça sevdiği oyun ya da oyunlar var mı? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz :)

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2017

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!