1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon

Akıllı telefon seçerken kamera özelliklerini ön planda tutanlara yardımcı olabilmek için en iyi kameraya sahip 5 telefon listesi hazırladık.

Akıllı telefonların her gün yeni yeteneklere kavuşması ve  sosyal medyanın gelişimi ile birlikte tüketicilerin akıllı telefonlarda odaklandıkları başlıca özellikler performans ve kamera kalitesi olmaktadır. Akıllı telefonların tüm donanımları gibi kameraları da büyük bir hızla gelişiyor. Artık akıllı telefon kameraları çok daha kısa sürelerde çok daha kaliteli fotoğraflar çekebiliyorlar. Peki şu an piyasadaki en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar hangileri?

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon

İşte şu anda piyasada bulabileceğiniz kamerası en iyi kameraya telefonlar

Huawei P20 Pro (109 Puan)

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon
Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro, arka yüzünde 3 kamerası bulunan dünyanın ilk cep telefonu oldu. Bunlardan biri 40 Megapiksel, diğeri 20 Megapiksel ve üçüncü kamera ise 8 Megapiksel çözünürlük sunuyor.

Kamera objektifleri ünlü Alman firma Leica tarafından üretildi. Öncelikle 40 Megapiksel olan kamera ana kamera olarak kullanılıyor. Normalde kamera uygulaması çalıştırıldığında bu ana kamera kullanılıyor.

8 Megapiksel kamera telefoto olarak kullanılıyor. Görüntüye zoom girmek gerektiğinde 3X optik zoom imkanı sunan bu kameranın diyafram değeri ise f2.4. 20 Megapiksel olan üçüncü kamera ise siyah beyaz desteği renk desteğine sahip ve diyafram açıklığı ise f1.6. Akıllı telefonun ön kamerası ise 24 Megapiksel çözünürlük desteği veriyor.

Huawei P20 Pro detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Huawei P20 (102 Puan)

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon
Huawei P20

Leica çift kamera ayarı: 20 megapiksellik monokrom sensör (F / 1.6), 12 megapiksel sensör (F / 1.8), 1,55μm piksel, 4D öngörücü odaklama, 5x Hibrid Zoom, 4K ve 960fps ağır çekim video kaydı, Huawei AIS F / 2.0 diyafram ile 24 megapiksel selfie kamera da bulunuyor.

Huawei P20 detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 Plus (99 Puan)

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon
Samsung Galaxy S9 Plus

Galaxy S9+, kamera konusunda adeta bir çığı açıyor. Galaxy S9+’ta çift kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameralar tam 12 Megapiksel çözünürlüğünde. Bu kameranın diyafram açıklığı tam f/1.5 değerinde. Diğer telefoto kameranın diyafram ise f/2.4 olarak belirlenmiş.

Çift kamera sayesinde Galaxy S9+, 2X optik zoom yapabiliyor. Özellikle düşük ışık çekimlerinde fark yaratacak olan bu kamera Dual Pixel PDAF ile destekleniyor.

Telefonun arka kamerası 4K çözünürlüğünde 60 FPS hızında video çekebiliyor. Telefonun ön bölümünde ise f/1.6 diyafram açıklı 8 Megapiksel kamera yer alıyor.

Galaxy S9 Plus detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Google Pixel 2 (98 Puan)

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon
Google Pixel 2

Google’ın resmi telefonu Pixel 2’nin arka kamerası OIS destekli 12 MP, f/1.8 değerlerine sahip, ön kamerası ise 8MP çözünürlüğünde ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip.

Google Pixel 2’nin en önemli özelliği Android güncellemelerini anında alması.

Apple iPhone X (97 Puan)

En iyi Kameraya Sahip 5 Telefon
Apple iPhone X

iPhone X’te 12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telefoto kamera, Geniş açı: ƒ/1.8 diyafram, Telefoto: ƒ/2.4 diyafram, Optik yakınlaştırma; 10 kata kadar dijital yakınlaştırma, Portre modu, Portre Işığı (beta), Çift optik görüntü stabilizasyonu, Altı bileşenli lens bulunuyor.

Ayrıca;  Yavaş Senkron özelliğine sahip Dört LED’li True Tone Flash, Panorama (63 MP’e kadar), Safir kristal mercek kapağı, Arka aydınlatma sensörü,Karma kızılötesi filtresi, Focus Pixels özelliğine sahip otomatik netleme, Focus Pixels özelliğine sahip dokunarak netleme, Stabilizasyon özelliğine sahip Live Photos, Fotoğraflar ve Live Photos için geniş renk yelpazesiyle çekim, İyileştirilmiş yerel ton eşleme, Vücut ve yüz algılama, Pozlama denetimi, Pürüz azaltma, Fotoğraflar için otomatik HDR, Otomatik görüntü stabilizasyonu, Seri çekim modu, Zamanlayıcı modu, Fotoğraflara konum bilgisi ekleme, Çekilebilen görüntü biçimleri: HEIF ve JPEG…

Apple iPhone X detaylı özelliklerine buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap