En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

Akıllı telefon alırken kamerasına önem veren fotoğraf ve video tutkunları için En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017) listesini hazırladık.

Akılı telefon alırken herkesin tercih öncelikleri farklı olabiliyor. Kimisi güçlü işlemcili telefon, kimisi uzun giden şarja sahip telefon, bazıları ise en iyi kameraya sahip telefon‘u tercih etmekte.

Yeni bir telefon almaya karar verdiniz ancak sizin için kamera olmazsa olmazlardan ise ve hali hazırda satışta bulunan en iyi kameraya sahip akıllı telefonunu arıyorsanız bu yazımızı size fikir vermesi açısından okumanızı öneriyoruz.

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

2017’nin en iyi kameraya sahip telefonları DxOMark tarafından açıkladı. DxOMark testi mevcut durumda kameralara yapılan en güvenilir test olarak biliniyor ve aslında sedece akıllı telefon kameralarına özel bir test değil. DxOMark testi hemen hemen tüm kameralara uygulanıyor.

HTC U11 (90 Puan)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

HTC U 11, 12 megapiksel çözünürlüğünde UltraPixel 3 teknolojili ana kameraya sahip. UltraSpeed odaklama özelliği ile gelen ana kameranın diyafram açıklığı ise f/1.7. Bu kamera RAW formatında fotoğraf çekebiliyor ve 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor.

HTC U 11’in ön kamerası ise 16 megapiksel çözünürlüğünde. Selfie tutkunları için ön kamerada Live Make-up özelliği yer alıyor. Bu sayede çektiğiniz selfieler otomatik rötuşlanıyor.

DxOMark, HTC U 11’e tam 90 puan verdi. HTC U 11, 90 puan alarak, en iyi kameraya sahip telefon unvanını Google Pixel’den almayı başardı.

Google Pixel (89 Puan)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

Google Pixel 12.3 MP kamerasıyla hızlı çekim ve otomatik odaklama konusunda oldukça iyi bir performans sunuyor. Aşırı hızlı hareket eden nesnelerle denediğimizde ufak bulanıklıklar farkettik ancak rakiplerine göre hala oldukça iyi sayılabilecek bir performansa sahip. Google Pixel’in sunduğu bir diğer özellik ise HDR+ modu. Varsayılan olarak seçili gelen bu özellik ile az ışıklı senaryolarda daha kaliteli fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor.

HTC 10, Galaxy S8, Galaxy S7 Edge, Xperia X Performance (88 Puan)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar listesinde Üçüncülük yarışında HTC 10, Galaxy S8, Galaxy S7 Edge, Xperia X Performance olmak üzere dört farklı telefon yer alıyor. DxOMark’a göre, bu dört telefonun kamerası bize eşit kalitede.

Huawei P10, Moto Z Force Droid, OnePlus 5, S6 Edge+, Xperia XZ, Xperia Z5 (87 Puan)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar listenin dördüncü sırasında  Huawei P10, Moto Z Force Droid, OnePlus 5, S6 Edge+, Xperia XZ, Xperia Z5 olmak üzere altı telefon sıralanmış durumda. Ancak, fiyat ve performansı ile ‘Amiral Gemisi katili’ lakaplı One Plus 5 hiç şüphesiz en çok dikkat çeken telefon.

iPhone 7, LG G5, Note 5, S6 Edge (86 Puan)

En İyi Kameraya Sahip Telefonlar (2017)

Listenin beşinci sırasına geldiğimizde en sonunda bir Apple ürünü görebiliyoruz. iPhone 7’nin kamerası ile S6 Edge’nin kamerasının eşdeğer tutulması garip gelebilir ancak DxOMark testlerine göre ortaya çıkan sonuç tam olarak bu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

35 yorum

  1. Harika siniz Allah razı olsun sorunum çözüldü çok teşekkür ler artık sürekli ziyaretciniz olcam

  2. Telefonumda bir kaç sorunum vardı teknolojidolabi.com sitesi sayesinde bu sorunlardan kurtuldum Teşekkürler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?